16.5 °C, 2.4 m/s, 87.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIedegta pilsētas egle
Iedegta pilsētas egle
09/12/2005

Šoreiz pasākuma pamatā bija dzejnieces Māras Cielēnas vārdi: «Ziemassvētki pēta, vai drīz var nākt, vai būsi gatavs, vai varēsi sākt.» Briedītis Rūdis, viņa draugi Rūķi, Pingvīns Pīle un, protams, Ziemassvētku vecītis pārliecinājās, vai jelgavnieki jau sākuši gatavoties svētkiem – vai pantiņi iemācīti, vai apsveikumi nosūtīti. Kā ziemassvētku brigāde pārliecinājās, jelgavnieki ziemassvētkiem  priekiem ir gatavi. 

Šogad pilsētas egle atšķiras no citiem gadiem, tā ir ļoti īpaša. Tas, ko mēs redzam  Hercoga Jēkaba laukumā, ir spilgts piemērs divu pilsētu sadarbībai, jo šoreiz mūsu egle ir tapusi pēc Baranoviču – Jelgavas sadraudzības pilsētas Baltkrievijā, projekta. Šis projekts ir Baranoviču pašvaldības dāvinājumus un pēc tā tapusi arī egle.

Egles pamatā ir 14 metrus augsta metāla konstrukcija, uz kuras ir  izvietotas ap 45 mazāka izmēra egles augstumā no diviem līdz pieciem metriem. Egles tika kārtotas četrās kārtās un to kopējais augstums gala rezultātā būs 18 metri

Lēmums par egles veidošanu no metāla konstrukcijām tika pieņemts, iepazīstoties ar baltkrievu kolēģu pieredzi, kuri šāda parauga egli izmanto jau trešo gadu.

Tāpat pašvaldība aicina būt aktīviem arī uzņēmējiem un iestādēm, iesaistoties svētku noskaņas radīšanā Jelgavā. Ja uzņēmums vai iestāde ir gatava piedalīties un izrotāt savā teritorijā esošos kokus ar svētku lampiņām, pašvaldības aģentūra «Pilsētsaimniecība» nodrošinās, lai lampiņas tiktu iekārtas kokus un pieslēgtas pilsētas apgaismojumam. Precīzāku informāciju iespējams iegūt aģentūrā «Pilsētsaimniecība», zvanot pa tālruni 3084480 direktora vietniekam realizācijas jautājumos Jānim Langem.

jelgava.lv