26.6 °C, 5 m/s, 48.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaIedzīvotāji aicināti balsot par gada labākajiem mediķiem
Iedzīvotāji aicināti balsot par gada labākajiem mediķiem
25/01/2021

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) aicina sabiedrību pasākumā “Gada balva medicīnā 2020” godināt veselības nozares profesionāļus un ikvienu piedalīties balsojumā par Latvijas labākajiem mediķiem. Balsot var no 25. janvāra līdz 1. martam portālā www.arstubiedriba.lv.

LĀB mājaslapā teikts, ka Latvijas veselības nozares nozīmīgākais pasākums “Gada balva medicīnā” šogad notiks jau 11. reizi un tā svinīgā ceremonija būs skatāma 27. martā kanālā TV3.

 

“Būt par mediķi un kalpot dzīvībai un cilvēkam gan ikdienā, gan krīzēs ir misija, ko apsolās pildīt ikviens veselības aprūpē strādājošais. Tāpēc vislielāko cieņu un pateicību šajā grūtajā laikā ir pelnījuši visi Latvijas medicīnas darbinieki, kas izrādījuši apbrīnojamu garīgo un fizisko izturību cīņā par sabiedrības veselību. Vienlaikus viņu vidū ir cilvēki – redzamie, bet visbiežāk – neredzamie varoņi, kas ar savu darbu paplašina medicīnas zinātnes un prakses robežas, ceļot arvien augstāk arī cilvēcības un humānisma latiņu. Tie ir cilvēki, kuri pelnījuši saņemt “Gada balvu medicīnā”,” uzsver LĀB prezidente Ilze Aizsilniece.

 

Šogad “Gada balva medicīnā” tiks pasniegta 14 nominācijās. Iedzīvotājiem ir iespēja balsot par savu kandidātu deviņās nominācijās: “Gada ģimenes ārsts 2020”, “Gada ārsts speciālists 2020”, “Gada zobārsts 2020”, “Gada ārsta palīgs 2020”, “Gada farmaceits 2020”, “Gada māsa 2020”, “Gada vecmāte 2020”, “Gada funkcionālais speciālists 2020” un “Gada slimnīca 2020”.

 

Tradicionāli “Gada balva medicīnā” tiks pasniegta arī nominācijās “Gada jaunais ārsts 2020”, “Gada cilvēks medicīnā 2020”, “Gada notikums medicīnā 2020” un “Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā”. Šajās nominācijās uzvarētājus nosaka Latvijas Ārstu biedrības ekspertu vērtējums. Savukārt nominācijā “Gada docētājs 2020” par saviem mīļākajiem pedagogiem balsos Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes medicīnas studenti.

 

Jāpiebilst, ka “Gada balva medicīnā 2018” nominācijā “Gada vecmāte” saņēma Jelgavas pilsētas slimnīcas vecmāte Sanita Zemīte, bet pasākumā “Gada balva medicīnā 2017” par “Gada slimnīcu”, pēc LĀB ekspertu komisijas vērtējuma, tika atzīta Jelgavas pilsētas slimnīca.

 

 

Foto: www.arstubiedriba.lv

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē