20.9 °C, 1.4 m/s, 90.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaIedzīvotāji aicināti plānot un nepārcelt 2. vakcīnas pret Covid-19 saņemšanas laiku
Iedzīvotāji aicināti plānot un nepārcelt 2. vakcīnas pret Covid-19 saņemšanas laiku
17/05/2021

Vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji aicina iedzīvotājus savlaicīgi rēķināties ar 2. vakcīnas saņemšanas vietu un laiku un nepārcelt balstdevas saņemšanas laiku. Izmaiņas būtu pieļaujamas tikai izņēmumu gadījumos: slimība, pašizolācijas vai karantīnas prasību ievērošana vai neplānots darba komandējums.

“Aicinām iedzīvotājus izprast, ka vakcinācijas plānošana tiešām ir sarežģīts process. Šobrīd Latvijā ir pieejamas četru ražotāju vakcīnas, katrai no tām ir atšķirīgs noteiktais derīguma termiņš, intervāls starp devām un vienā flakonā pieejamo devu skaits. Vēl joprojām mums Latvijā ir vakcīnu trūkums, katra deva ir vērtīga un, atverot flakonu, mums jāsarēķina, ka to izmantosim pilnībā. Ikviens iedzīvotājs, kurš atcēlis vai pārcēlis savu pierakstu, ir vēl viens sarežģījums jau tā komplicētajā plānošanā. Tāpēc ļoti lūdzam ar izpratni piedalīties vakcinācijas procesā un pakārtot savu ikdienu vakcīnas saņemšanai nevis otrādi,”  stāsta A/S “Veselības centru apvienības”, kas nodrošina vakcināciju arī Jelgavā Zemgales Olimpiskajā centrā, valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.

 

Vakcinācijas process paredz, ka iedzīvotājs saņem divu vakcīnu devas ar noteiktu intervālu starp tām: “Pfizer/BioNTech” vakcīnai 21 diena, “Moderna” vakcīnai 28 dienas, “Vaxzevria” (“AstraZeneca”) vakcīnai 9-12 nedēļas (iespējami tuvu 12. nedēļai). Tikai “Janssen” vakcīnai šobrīd nepieciešama viena deva.

 

Abas vakcīnas iedzīvotājs saņem vienā vakcinācijas vietā, un, jau saņemot vakcīnas 1. devu, iedzīvotājam būtu jāpārliecinās, ka uz kartītes skaidri norādīts 2. vakcinācijas reizes datums un laiks.  Ja 2. vakcinācijas reizes datums nav norādīts, tad vakcinācijas pakalpojumu sniedzējs sazināsies ar iedzīvotāju vismaz divas dienas pirms otrās vakcīnas saņemšanas dienas, norādot datumu un laiku.

 

Izmaiņu gadījumā iedzīvotājam vispirms būtu jāsazinās ar savu pakalpojumu sniedzēju, lūdzot pārcelt 2. vakcīnas saņemšanas reizi. Ja izmaiņas nav iespējamas, tad iedzīvotājs var sazināties ar kādu no liela mēroga centriem, kuri piedāvā iespēju organizēt 2. vakcīnas saņemšanu atbilstoši savu kalendāru iespējām. Lai saņemtu 2. devu vakcinācijas centrā, tostarp Jelgavā Zemgales Olimpiskajā centrā, obligāti iepriekš jāpierakstās, zvanot pa tālruni 67799977.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija: Veselības ministrija