6.9 °C, 4.4 m/s, 48.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaIedzīvotāji aicināti uz bezmaksas semināru par tuvinieku aprūpi mājas apstākļos
Iedzīvotāji aicināti uz bezmaksas semināru par tuvinieku aprūpi mājas apstākļos
02/02/2024

Labdarības fonds “TZMO Fonds Kopā mainām pasauli” 16. februārī no pulksten 10 līdz 14 piedāvā izglītojošu semināru par geriatrisku, hroniski slimu un gulošu piederīgo ikdienas aprūpi mājas apstākļos. Seminārs ir bez maksas, bet tam iepriekš jāpiesakās.

Seminārs notiks Jelgavas novada pašvaldības zālē Pasta ielā 37. Tam līdz 12. februārim jāpiesakās pa e-pastu vija@tzmo.lv vai tālruni 29229056.

Semināra mērķis ir informēt un izglītot iedzīvotājus situācijā, kad kāds no tuviniekiem ir zaudējis spējas pats par sevi parūpēties un ir nepieciešams pastāvīgs ģimenes atbalsts. Seminārā tiks runāts par situācijām, ar kurām sastopas tuvinieki, ilgstoši rūpējoties par slimu vai vecu cilvēku, kā arī tiks sniegti praktiski padomi aprūpei mājas apstākļos: kā rīkoties situācijā, kad piederīgais vairs nespēj pats par sevi rūpēties; drošas vides radīšana tuviniekam mājas apstākļos; cilvēka mazkustība, tās izraisītās komplikācijas un risinājumi; demence un ar to saistītās problēmas; aprūpējamā fizioloģiskās un higiēnas vajadzības; gulošu pacientu aprūpes īpatnības; hroniskas brūces, izgulējumu rašanās cēloņi, pazīmes un aprūpes iespējas; stomas, to veidi un aprūpes principi; inkontinences (nesaturēšanas) problēma un risinājumi; higiēnas līdzekļu izvēle un nomaiņa; garīgās aprūpes uzdevumi, psiholoģiskā izdegšana.

Seminārs notiks projektā “Mēs nākam Tev palīgā”, un to īsteno labdarības fonds sadarbībā ar Jelgavas Sociālo lietu pārvaldi.