17.1 °C, 2.6 m/s, 85.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaIedzīvotāji Jelgavā pārstrādei nodod gandrīz 4 tonnas elektrotehnikas
Iedzīvotāji Jelgavā pārstrādei nodod gandrīz 4 tonnas elektrotehnikas
26/09/2023

Lai veicinātu iespējas iedzīvotājiem no nolietotās elektrotehnikas šķirties videi draudzīgā veidā, “Zaļā josta” sadarbībā ar bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumu “BAO” un veikalu tīklu “K Senukai” Latvijā īstenoja elektrotehnikas šķirošanas akciju. Nolietoto elektrotehniku akcijas laikā pieņēma arī Jelgavā – dienas laikā iedzīvotāji pārstrādei nodeva gandrīz četras tonnas iekārtu.

Akcijā iedzīvotāji varēja nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, gan mazo tehniku, piemēram, gludekļus, mobilos telefonus, fēnus u.c.

Jelgavā dienas laikā iedzīvotāji pārstrādei nodeva 3,6 tonnas iekārtu.

Jāpiebilst, ka jebkura elektrotehnika ir bīstamie atkritumi, kas izgatavoti no visdažādākajiem materiāliem – toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, kadmija, svina, dzīvsudraba, vara u.c., dažādas plastmasas, stikla, vielām, kas novērš aizdegšanos, tāpēc tie, nonākot vidē, var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt cilvēka veselību. Pārstrādes punktos nodoto elektrotehniku izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, turpmākajos procesos tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.

Jāatgādina, ka Jelgavā elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumus tikai neizjauktā veidā bez maksas var nodot arī dalīto atkritumu vākšanas laukumos Ganību ielā 84, Salnas ielā 20 un Paula Lejiņa ielā 6. Sīkāka informācija – mājaslapā www.zemgaleseko.lv.