25.4 °C, 2.2 m/s, 63.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIedzīvotāji policijai ziņo par personām, kas neievēro karantīnu vai pašizolāciju
Iedzīvotāji policijai ziņo par personām, kas neievēro karantīnu vai pašizolāciju
15/03/2021

Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija turpina kontrolēt, vai jelgavnieki ievēro valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai. Aizvadītajā nedēļā policija anonīmi informēta par to, ka kāda persona, kuras mājsaimniecībā ir ar Covid-19 slima persona, neievēro karantīnu un atnākusi uz darbu, un par personu, kas pēc atgriešanās no ārzemēm neievēro pašizolāciju.

Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna skaidro, ka policija saņēma zvanu par to, ka kādā uzņēmumā uz darbu atnācis vīrietis, kuram meita ir Covid-19 pozitīva, lai gan viņam vajadzētu atrasties karantīnā, lai neapdraudētu kolēģus. Bet kāds cits ziņotājs policiju informējis, ka sieviete, kura tikko atgriezusies no Vācijas, neievēro pašizolāciju. “Par abiem gadījumiem Pašvaldības policija informēja Valsts policiju, kuras kompetencē ir šādu personu kontrole,” stāsta S.Matulēna. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa apstiprina, ka uz katru šādu gadījumu tiek reaģēts un informācija pārbaudīta. Ja apstiprinās pārkāpums, tiek uzsākta administratīvā pārkāpuma process. Šajos abos gadījumos Valsts policijā šobrīd uzsāktas resoriskās pārbaudes.

 

Piektdienas vakarā Pašvaldības policija par pulcēšanās ierobežojuma pārkāpumu ārkārtējās situācijas laikā četriem jauniešiem piemēroja sodu 100 eiro katram. “Pēc pulksten 22 policija saņēma informāciju par jauniešu kompānijas trokšņošanu pie kādas kāpņu telpas Puķu ielā. Ierodoties notikuma vietā, policija sastapa četrus jauniešus no dažādām mājsaimniecībām. Visām personām sastādīti lēmumi par noteikumu neievērošanu un piemērots naudas sods,” tā S.Matulēna. 

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē