20.1 °C, 3.8 m/s, 68 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaIedzīvotājus aicina būt atsaucīgiem filmēšanas darbu laikā
Iedzīvotājus aicina būt atsaucīgiem filmēšanas darbu laikā
23/05/2018

Producēšanas kompānija “Jura Podnieka studija” no 25. maija atgriežas Jelgavā, lai pabeigtu darbu pie mākslas filmas “Jelgava 94” uzņemšanas. 

Filmēšanas darbi dažādos Jelgavas rajonos notiks laika posmā 25.05.-2.06. Ņemot vērā scenārija uzstādījumu, iespējamas dažas neērtības ar tehniskā transporta izvietošanu un iespējamu īslaicīgu satiksmes un gājēju bloķēšanu, kā arī papildus apgaismojuma, tehnikas un skaņas pielietošanu. Filmas veidotāji lūdz Jelgavas iedzīvotājus būt atsaucīgiem un saprotošiem šīs pilsētai tik nozīmīgās mākslas filmas tapšanas procesā.

 

Sakarā ar filmēšanas darbiem un filmas scenārija uzstādījumu, kurā tiek attainots specifisks laiks – 1994 gads, filmēšanas darbiem ir izvēlētas vairākas filmēšanas vietas Jelgavā. Ņemot vērā scenārija uzstādījumu iespējamas dažas neērtības ar tehniskā transporta izvietošanu un iespējamu īslaicīgu satiksmes un gājēju bloķēšanu, kā arī papildus apgaismojuma, tehnikas un skaņas pielietošanu.

 

●25./26.05. Mātera ielā 19 uz gājēju ceļa tiks izvietoti tehniskie transportlīdzekļi.

● 27.05. Kooperatīva ielas 8. – 9. numura tuvumā un visā ielas posmā nedrīkst novietot modernās mašīnas, IESPĒJAMS, īslaicīgi līdz 3.min, tiks ierobežota satiksme un gājēji.

27.05. Vārpu ielā pie nr 14, 18, 20 no plkst 21:00 līdz 5:00 lūgums nenovietot automašīnas uz ceļa, būs īslaicīga satiksmes un gājēju ierobežošana, būs paaugstināts skaņas līmenis.

● 29.05. filmēšana notiks Atmodas ielā 86.

● 31.05. Akadēmijas ielās 11 tuvumā lūgums nenovietot automašīnas. Filmēšana notiks arī J.Asara ielā 5.

● 01.06. Pastā ielas 53 tuvumā lūgums nenovietot automašīnas.

Filmēšanas laikā ir paredzēts papildus apgaismojums, kā arī specefektu izmantošana, filmēšanas tehnika, sliedes, pacēlāji, spēļu transports, kā arī tā laiku specifisko dekorāciju izvietošana, ielu nosaukumu maiņa, pilsētas gaismu kontrole. Pēc filmēšanas procesa visas vietas tiks atgrieztas to iepriekšējā stāvoklī.

 

Filmas “Jelgava 94” veidotāji būs ļoti pateicīgi par Jelgavas iedzīvotāju atsaucību un sapratni spēlfilmas tapšanas procesa laikā.

 

Filmu “Jelgava 94” veido producēšanas kompānija “Jura Podnieka studija” un filma tiek veidota pēc Jāņa Joņeva populārā tāda paša nosaukuma romāna. Filmas “Jelgava 94” radošo kodolu veido filmas režisors – jaunais un talantīgais LKA absolvents Jānis Ābele, kura debijas filma “Augstāk par zemi” ieguva Grand Prix 33. Starptautiskajā Eksānprovansas īsfilmu festivālā ”Tous Courts” 2015.gadā – kā arī operators Aigars Sērmūkšs, mākslinieks Aivars Žukovskis, producente Antra Cilinska.

 

Filma “Jelgava 94” būs ironisks pieaugšanas stāsts par identitātes meklējumiem 90.gadu Jelgavā. 1994. gads Jelgavā kļūst leģendārs nevis ar izbēgušajiem cietumniekiem, ne ar jauniešiem, kuri steidz pielūgt mirušo Nirvanas solistu Kurtu Kobeinu, bet gan ar vietējās skolas devītās klases skolnieku Jāni – puiku, ar biezām brillēm, kurš cenšas būt neviena nepamanīts, lai netiktu aizskarts. Vienu dienu Jāņa klasē parādās jauna meietene – Kristīne, kura nezina, ka viņš ir bijis pats neievērojamākais, pats neinteresantākais skolas puisis – tāpēc Jānis nolemj vismaz viņas acīs būt skarbākais un ievērojamākais metālists. Viņam ir vajadzīgi īstie draugi, īstā mūzika un īstās drēbes. Bet, lai metāls plūstu asins vietā – ir jāspēlē grupā. Un, kad arī ar to nepietiek, Jānis nolemj meklēt jaunus draugus un jaunus ienaidniekus. Agrāk vai vēlāk mazā pilsētā viņi visi satiksies un, tad Jānim būs jāizvēlas, kurā pusē viņš īsti vēlas nostāties, jo izpatikt visiem var tikai dolārs.

 

Informāciju sagatavoja

Filmas “Jelgava 94” radošā komanda