21.8 °C, 1.9 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIelīgošana un Šamota skulptūru spīdēšana Jelgavā
Ielīgošana un Šamota skulptūru spīdēšana Jelgavā
21/06/2016

Visi aicināti 21. jūnija vakarā doties uz Pils saliņu, kur latviskās noskaņās tiks svinēti Vasaras Saulgrieži. Pasākums sāksies pulksten 19.30 ar vainagu un ozola vītnes vīšanu.

Visi aicināti 21. jūnija vakarā doties uz Pils saliņu, kur latviskās noskaņās tiks svinēti Vasaras Saulgrieži. Pasākums sāksies pulksten 19.30 ar vainagu un ozola vītnes vīšanu.

Lai auglības svētība nāktu pār mūsu zemi, ap pulksten 20.20 kopā ar folkloras kopām tiks ielīgoti Jāņi, jo jau pats vārds “līgo” līvu valodā nozīmē “lai top”. Šajā Saulgriežu svinēšanā piedalīsies jauniešu folkloras kopa “Upīte”, kas nāk no Ziemeļlatgales, Šķilbēnu pagasta, kā arī kopas no Zemgales: “Trejupe” no Bauskas, “Vecsaule” no Vecsaules pagasta, “Liepāre” no Jaunsvirlaukas pagasta un jelgavnieki – “Dimzēns”.

Būs gan aplīgošana, gan ugunskuri, gan uguns plostu laišana ūdenī, gan pūdelis, gan rotaļas un danči, gan, protams, pati dziedāšana.

Svētku noslēgumā (apmēram pulksten 00.45) aicināsim apmeklētājus doties uz Pasta salu, kur notiks šamotu skulptūru spīdēšana. Šamota jeb lielformāta keramikas uguns skulptūru plenērs norisinās jau ceturto reizi, un šogad tajā piedalās trīs atzītas tēlnieces – Kristīne Djačenko, Katrīna Vīnerte un Ilze Emse – Grīnberga. Aicinām būt klāt un izbaudīt skulptūru spīdēšanas procesu, kad pulksten 1 no skulptūrām noņems kaulīna vati un tās, augstās temperatūras dēļ, kvēlos sarkanā krāsā līdz tās atdzisīs.

Skulptūru tapšanai izmanto Zemgalē pieejamo materiālu – šamotu. Tas ir māls, kas sajaukts ar sīki sasmalcinātām apdedzinātām māla daļiņām, tādā veidā radot īpašu karstuma noturīgu un brīvdabas klimatiskajiem apstākļiem piemērotu materiālu. Skulptūru veidošanā tiks izmantots 1000 kg šamota, ko nodrošina Jelgavas uzņēmums “Latvijas Keramika”.
 
Pasākumi ir bez maksas. Organizē Jelgavas pilsētas dome un pašvaldības iestāde “Kultūra”.
 
 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē “Kultūra”