22.5 °C, 2 m/s, 76.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaIelu un ietvju tīrīšana – kopīga atbildība
Ielu un ietvju tīrīšana – kopīga atbildība
26/01/2021

Sala un intensīvas snigšanas apstākļos ielu un ietvju uzturēšana kārtībā ir gan pilsētas pašvaldības, gan juridisku un fizisku personu atbildība. Pašvaldība uztur kārtībā ielas, publiskās teritorijas un 55 procentus pilsētas ietvju, savukārt juridiskas un fiziskas personas ir atbildīgas par savam privātīpašumam piegulošo publiskā lietošanā esošo ietvju uzturēšanu līdz brauktuves malai, kā arī daudzdzīvokļu māju pagalmu piebraucamo ceļu un gājēju celiņu uzturēšanu.

Jelgavas pilsētā tīrīšanas un uzturēšanas darbus organizē pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”. Ievērojot nepieciešamību un laikapstākļus, ziemas dienests kopj pilsētas ielas un ietves trijos maršrutos (sk. pielikumus). 1.maršruts – asfaltbetona brauktuvju kaisīšana un tīrīšana – tilti, pārvadi, krustojumi un rotācijas apļi; 2.maršruts – asfaltbetona brauktuvju kaisīšana un tīrīšana – maģistrālās un tranzīta ielas, starpkvartālu ielas; 3.maršruts – asfaltbetona brauktuvju kaisīšana un tīrīšana – maģistrālās un tranzīta ielas, starpkvartālu un iekškvartālu ielas.

 

Vidēji maršrutā tiek tīrītas un kaisītas ielas 235 pārgājiena kilometru kopgarumā. Grants seguma ielām (D uzturēšanas klases ielas) saskaņā ar normatīvajiem aktiem sniega biezums uz brauktuves mainīgos laikapstākļos netiek normēts. Tīrītas tiek arī ielu malas, pašvaldības stāvvietas un stāvlaukumi.

 

“Pilsētsaimniecība” ir atbildīga arī par pašvaldības apsaimniekošanā esošo ietvju uzturēšanu. Mazā traktortehnika un sētnieki attīra no sniega un ar pretslīdes materiālu kaisa pašvaldības pārziņā esošās ietves, kas ir 55 procentus no Jelgavas pilsētā esošajām ietvēm jeb 400 800 kvadrātmetri.

 

Savukārt juridiskas un fiziskas personas ir atbildīgas par savam privātīpašumam piegulošo publiskā lietošanā esošo ietvju, piebraucamo ceļu un daudzstāvu apbūves namu pagalmu ceļu, kas nodrošina pieslēgumu pilsētas ielu tīklam, uzturēšanu un kopšanu, tostarp sniega notīrīšanu un slīdamības novēršanu. Fiziskām personām privātīpašumam piegulošo publiskā lietošanā esošo ietvju uzturēšana jānodrošina līdz pieciem metriem no zemesgabala robežas, bet juridiskām personām – līdz 10 metriem.

 

Piegulošajā teritorijā esošās ietves tīrīšana jānodrošina līdz pulksten 7.30, daudzstāvu apbūves namu pagalmu piebraucamo ceļu un gājēju celiņu tīrīšana – līdz pulksten 9. Bet dienas laikā sasniguša sniega notīrīšana no piegulošajā teritorijā esošās ietves un daudzstāvu apbūves namu pagalmu piebraucamiem ceļiem, ietvēm un gājēju celiņiem jānodrošina līdz pulksten 22.

 

Lai veicinātu privātmāju īpašnieku iesaistīšanos infrastruktūras uzturēšanā, “Pilsētsaimniecība” piedāvā bezmaksas smilts-sāls maisījumu (25 kilogrami), ko iespējams izmantot publiskā lietošanā esošo ietvju kaisīšanai, novēršot slīdamību. No pagājušā gada decembra līdz janvāra vidum šo iespēju izmantojuši 100 privātmāju saimnieku.

 

Pieteikties smilts-sāls maisījuma piegādei var, zvanot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787 un atstājot savu kontaktinformāciju (vārds, uzvārds, adrese, telefona numurs).

 

“Pilsētsaimniecība” uzsver, ka nepārtraukta, intensīva un ilgstoša sniega un puteņa laikā sniega kārta un apledojums uz brauktuvēm un ietvēm veidojas atkārtoti, arī pēc uzturēšanas darbu veikšanas. Tikai pilnīgi beidzoties snigšanai, ir iespējams nodrošināt brauktuves un ietvju attīrīšanu līdz segumam.

 

Pielikumi

1. grafiks – maršruts Jelgavas pilsētas ielu asfaltbetona segumu braucamās daļas vienreizējai kaisīšanai

 

2. grafiks – maršruts Jelgavas pilsētas ielu asfaltbetona segumu braucamās daļas vienreizējai kaisīšanai

 

3. grafiks – maršruts Jelgavas pilsētas ielu asfaltbetona segumu braucamās daļas vienreizējai kaisīšanai

 

Ietvju, celiņu un autobusu pieturvietu saraksts

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē