23.1 °C, 1.6 m/s, 84.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIelu uzturēšana ziemas sezonā Jelgavā
Ielu uzturēšana ziemas sezonā Jelgavā
16/01/2016

Jelgavas pilsētas pašvaldības ielas un ceļi tiek uzturētās saskaņā ar MK noteikumi Nr.224 "Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli" un “Ielu un ceļu ikdienas uzturēšanas darbu tehniskām specifikācijām”. Pilsētas ielas ir sadalītas četrās uzturēšanas klasēs.

Publicitātes foto

Jelgavas pilsētas pašvaldības ielas un ceļi tiek uzturētās saskaņā ar MK noteikumi Nr.224 “Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli” un “Ielu un ceļu ikdienas uzturēšanas darbu tehniskām specifikācijām”. Pilsētas ielas ir sadalītas četrās uzturēšanas klasēs.

Jelgavas pilsētas ielu brauktuves ziemas periodā tiek kaisītas ar mitrās sāls maisījumu un smilts/sāls maisījumu. Sāls kaisīšanu veic, ja uz brauktuves ir irdens sniegs, slapjš sniegs vai sniegs sajaukts ar smiltīm vai sāli. Nātrija hlorīda sāls (NaCl) – graudiņu izmērs ir līdz 6,3 mm, dažādu piemaisījumu daudzums sālī ne vairāk par 4%. Sāls mitrināšanai izmanto NaCl vai CaCl2 šķīdumu.

Kaisīšanu ar sāli pārtrauc‚ ja ceļa segas virsmas temperatūra pazeminās zem -10⁰C un ir prognoze, ka tā turpinās pazemināties, tad slīdamības samazināšanai pielieto smilts- sāls maisījums attiecībā 840:160, izkaisot uz brauktuves 0,5m3/km.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” Ielu un ceļu ikdienas uzturēšanas darbu tehniskās specifikācijas

Attīrīšana no sniega      
A klase B klase C klase D klase
3 stundas 4 stundas 6 stundas – 18 stundas netiek normēts
Kaisīšana ar pretslīdes materiāliem      
A klase B klase C klase D klase
3 stundas 4 stundas 6 stundas – 18 stundas netiek normēts
 
Piezīmes:
  1. Laiku ielu un ceļu brauktuves attīrīšanai no sniega skaita no brīža, kad sniegs beidzis snigt, līdz brīdim, kad ielu un ceļu brauktuve attīrīta no sniega
  2. Ielu un ceļu brauktuves kaisīšanai ar pret slīdes materiālu un rievu izveidošanai sasalušā vai piebrauktā sniegā uz ielu un ceļu brauktuves skaita no brīža, kad konstatēta apledojuma izveidošanās, līdz brīdim, kad attiecīgie darbi izpildīti
  3. Prioritārā secībā vispirms tiek tīrītas tranzīta ielas un ielas, pa kurām pārvietojas sabiedriskais transports. Ielu brauktuves ar asfalta segumu jāattīra 3 līdz 18 stundu laikā, bet pašvaldības auto stāvvietas un laukumi – 24 stundu laikā pēc snigšanas. Grants seguma ielas attīrīšana no sniega netiek normēta un tiek veikta pēc nepieciešamības.
 
Informācija sagatavota
JPPI “Pilsētsaimniecība”