23.7 °C, 3.8 m/s, 78.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiIelūdz uz Miķeļdienas rotaļām Dzīvesziņas un arodu sētā
Ielūdz uz Miķeļdienas rotaļām Dzīvesziņas un arodu sētā
24/09/2023

30. septembrī Dzīvesziņas un arodu sētā Vecpilsētas ielā 2 ar Zemgales novadam raksturīgām rotaļām un gardu cienastu tiks atzīmēta Miķeļdiena.

Miķeļdiena ir rudens saulgrieži, kas senāk tika turēti līdzvērtīgā godā ar Ziemassvētkiem, Lieldienām un Jāņiem. Tas ir gada bagātākais laiks, kad rudens raža ir ievākta, visi lauka darbi padarīti, dienas kļūst īsākas, vakari – garāki, iezīmējot vakarēšanas un veļu laiku.

Tautastērpu darinātava un amatnieku darbnīca “Austras raksti” sadarbībā ar Jelgavas reģionālo Tūrisma centru un folkloras kopu “Dimzēns” 30. septembrī Dzīvesziņas un arodu sētā organizē Miķeļdienas pasākumu. No pulksten 12 līdz 13 ikviens pagalma apmeklētājs varēs klausīties un pats izdziedāt senās latviešu rudens laika dziesmas un kopīgi iet latviešu rotaļās. Pēc kārtīgas izkustēšanās, ikviens varēs nobaudīt  bagātīgo Miķeļdienas zupu, kas gatavota Dzīvesziņas un arodu sētas atjaunotajā manteļskurstenī.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Bet par papildus samaksu apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties tradicionālā latviešu saimes istabā, apskatīt audēju darbnīcu un Jelgavas tautas lietišķās mākslas studijas „Dardedze” izstādi “Mezglojumi”.

Ikdienā Dzīvesziņas un arodu sētas viesiem “Austras raksti” piedāvā iespēju vērot audēju amata paraugdemonstrējumus, piedzīvot ekskursiju audējas pavadībā, izzināt ēkas vēsturi un iekārtojumu, atklāt audēju darba nianses un arī pašiem izmēģināt audēja iemaņas.

Individuālajiem apmeklētājiem Dzīvesziņas un arodu sēta pieejama no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Ieejas maksa pieaugušajiem ir 5 eiro, skolēniem, studentiem, senioriem – 2 eiro, ģimenes biļete – 10 eiro. Ekskursijas gan individuāli, gan grupām iespējams pieteikt iepriekš pa tālruni 29116210 vai rakstot uz e-pastu: austras.raksti@gmail.com.