5.4 °C, 5 m/s, 86.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaIepakojuma pārstrādātāji “Nordic Plast” attīstīs uzņēmumu Jelgavā
Iepakojuma pārstrādātāji “Nordic Plast” attīstīs uzņēmumu Jelgavā
02/01/2024

Vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” plastmasas iepakojuma pārstrādes rūpnīca SIA “Nordic Plast”, kas ilgus gadus darbojusies Olainē, sava uzņēmuma attīstību turpinās Jelgavā. Jelgavas domes decembra sēdē deputāti apstiprināta atļauju jaunas atkritumu apsaimniekošanas darbības uzsākšanai Aviācijas ielā 18G.

SIA “Nordic Plast” direktors Andris Trumars norāda, ka uz Jelgavu pārceļas ar mērķi kāpināt uzņēmuma efektivitāti. “Uzņēmumam ir skaidra attīstības vīzija, kuras realizācijai nepieciešama piemērota teritorija. Lai gan rūpnīcas telpu platība Jelgavā ir pat nedaudz mazāka par telpām Olainē, Aviācijas ielas teritorijā mums ir pieejami kopumā divi hektāri plānotajiem attīstības projektiem,” tā A.Trumars, skaidrojot: tuvāko gadu laikā tā galvenokārt ir notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izbūve, saules parka izveide elektroenerģijas izmaksu samazināšanai, kā arī noliktavas telpu izbūve izejmateriālu glabāšanai. Savukārt perspektīvā – 2026.–2027. gadā – plānota arī ražotnes paplašināšana.

Jāpiebilst, ka minēto attīstības projektu realizācijā, tostarp iekārtu pārcelšanā uz Jelgavu un jauna aprīkojuma iegādē, plānots investēt kopumā 1,7 miljonus eiro. “Mūsu galvenais mērķis ir nodrošināt, lai iespējami vairāk polimēra iepakojumu nonāk otrreizējā apritē, aizvietojot pirmreizējo izejvielu izmantošanu,” skaidro A.Trumars. Jāpiebilst, ka pagājušajā gada uzņēmums jau ir investējis 2,8 miljonus eiro jaunas automatizētās šķirošanas līnijas izveidē, kas ļāvusi palielināt jaudu līdz 300 tonnām mēnesī jeb 30 procentiem. Savukārt Jelgavā, realizējot attīstības ieceres, ražošanas jaudu plānots dubultot.

Paredzēts, ka arī Jelgavā uzņēmuma darbība notiks 24 stundas diennaktī, darbu veicot divās maiņās. Savukārt rūpniecisko procesu nodrošinās ap 100 darbinieku plaša komanda. A.Trumars norāda, ka līdz ar pārcelšanos pilsētas rūpnīcā būs arī vakances – galvenokārt uz operatoru un maiņu vadītāju pozīcijām. Tās tiks izsludinātas tuvākajā laikā, lai jau šomēnes sāktu kandidātu atlasi. Par darba iespējām uzņēmums informēs savā mājaslapā www.nordicplast.lv, kā arī vakanču portālos. Savukārt, pārņemot iniciatīvu no “PET Baltija”, uzņēmums plāno realizēt arī dažādas sociālās iniciatīvas, atbalstot Jelgavas pilsētas jauniešus.

Būtiski uzsvērt, ka saskaņā ar 21. decembra domes lēmumu SIA “Nordic Plast” saņēmusi atļauju jaunas atkritumu apsaimniekošanas darbības uzsākšanai un Aviācijas ielā 18G plāno veikt plastmasas atkritumu pārstrādi, kā galaproduktu saražojot otrreizējās izejvielas – granulas. Tiks ražotas zema blīvuma polietilēna jeb LDPE granulas no lietota iepakojuma (polietilēna plēves) un agroplēves, polipropilēna (PP) granulas no “Big-bag” maisiem un citiem PP atkritumiem. Darbības rezultātā tiks nodrošināta atkritumu savākšana, šķirošana un reģenerācija, kā rezultātā nodrošināta materiālu otrreizēja izmantošana, atkritumu apsaimniekošana un samazināts atkritumu poligonos apglabāto atkritumu daudzums.

Visi atkritumi – izejvielas un ražošanas procesā radušies atkritumi – līdz pārstrādei vai līdz nodošanai atkritumu apsaimniekotājam tiks uzglabāti tikai speciāli aprīkotās un tam paredzētās vietās – uz ūdeni un piesārņojošas vielas necaurlaidīga seguma apstākļos, kas nerada kaitējumu videi, cilvēku veselībai un īpašumam, atbilstoši normatīvajiem aktiem par atkritumu apsaimniekošanu.

Saņemot darbības uzsākšanai nepieciešamās atļaujas, “Nordic Plast” Jelgavā darbu plāno uzsākt 2024. gada pirmā ceturkšņa beigās vai otrā ceturkšņa sākumā.