23.2 °C, 3 m/s, 62.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIepazīsti Jelgavu pilsētas svētkos!
Iepazīsti Jelgavu pilsētas svētkos!
25/05/2014

Pilsētas svētku laikā jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti iepazīt pilsētas interesantākās vietas ekskursijās ar autobusu vai velosipēdu, izbaudīt braucienus pa Lielupes un Driksas ūdeņiem ar kuģīti vai ūdens velosipēdu, nobaudīt Jelgavas īpašos ēdienus vai atklāt pašmāju garšas noslēpumus.

Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Pilsētas svētku laikā jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti iepazīt pilsētas interesantākās vietas ekskursijās ar autobusu vai velosipēdu, izbaudīt braucienus pa Lielupes un Driksas ūdeņiem ar kuģīti vai ūdens velosipēdu, nobaudīt Jelgavas īpašos ēdienus vai atklāt pašmāju garšas noslēpumus.

31.maijā pulksten 12 notiks veloekskursija “Jelgavas nomaļu šarms”, kur gida pavadībā tiks iepazītas tādas Jelgavas vietas kā Ģintermuiža, Pogu lauki, Būriņu mežs, Garie kalni, kā arī ieliņas ar interesantiem nosaukumiem. Ekskursijā ir iekļauta arī slimnīcas “Ģintermuiža” muzeja ekspozīcijas apskate. Jārēķinās, ka maršruts vedīs arī pa sarežģītākiem ceļa posmiem – zemes, grants un meža ceļiem. Maršruta garums – apmēram 18 km, ekskursijas ilgums – līdz 4 stundām. Ekskursijas dalībnieki aicināti ņemt līdzi uzkodas piknikam. Ekskursijas cena 2,50 EUR (1,75 LVL) pieaugušajiem, 2,00 EUR (1,41 LVL) skolēniem, studentiem, pensionāriem.

31.maijā ekskursijās ar autobusu “Izzini Jelgavu!” ikviens varēs iepazīt pilsētas senās un jaunās vērtības gida pavadībā. Pulksten 13 ekskursija notiks latviešu valodā, un tās dalībnieki apmeklēs Ādolfa Alunāna Memoriālo muzeju un „Fortum” biomasas koģenerācijas staciju. Savukārt ekskursija pulksten 14 notiks krievu valodā, un tās laikā varēs apmeklēt keramikas ražotni “Keramika LV” un RAF mikroautobusu kolekcija. Ekskursiju ilgums – 2,5 stundas, ekskursijas cena pieaugušajiem – 5,00 EUR (3,51 LVL); skolēniem, studentiem un pensionāriem – 4,00 EUR (2,81 LVL). Apskates objektu ieejas maksas nav iekļautas cenā (papildus izmaksas apmēram – 1.50 EUR (1,05 LVL)).

1.jūnijā pulksten 12 ikviens aicināts doties tematiskā ekskursijā ar autobusu “Ciemos pie Jelgavas māksliniekiem”. Ekskursijas dalībnieki kopā ar Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītāju Māri Branci viesosies pie Jelgavas māksliniekiem Raita Junkera un Ulda Rogas un uzzinās, kā top mākslas darbi, kā arī apskatīs jaunākos mākslinieku veikumus. Ekskursijas ilgums – 3 stundas, ekskursijas cena pieaugušajiem – 5,00 EUR (3,51 LVL); skolēniem, studentiem un pensionāriem – 4,00 EUR (2,81 LVL).

Visas ekskursijas sāksies no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, vietu skaits ekskursijās ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties pa tālruni 63005447 vai e-pastu .

Kapteinis Artis pilsētas svētkos aicina doties izbraukumos pa Driksu un Lielupi ar senatnīgo kuģīti „Frīda”. 30.maijā izbraukumi notiek no pulksten 18 līdz 20, bet 31.maijā un 1.jūnijā – no pulksten 12 līdz 17. Izbraukumi notiek reizi pusstundā no laivu piestātnes pie Mītavas tilta. Brauciena maksa pieaugušajiem – 3,00 EUR (2,10 LVL); bērniem (līdz 16 gadiem) – 1,50 EUR (1,05 LVL).

Ūdens velosipēdu noma Pasta salā pilsētas svētkos aicina baudīt naksnīgo Jelgavu, dodoties izbraukumos ar speciāli aprīkotiem ūdens velosipēdiem arī vēlās vakara stundās. 31.maijā noma darbosies no pulksten 12 līdz 1.00, bet pārējās svētku dienās no pulksten 12 līdz 22. Brauciena maksa – 9,00 EUR (6,33 LVL)/h.
 
Jelgavas Jahtklubs Pilssalas ielā 6 piedāvā izbraukumus ar ūdens velosipēdiem un laivām pa Lielupi un Driksu. Brauciena maksa – 4,50 EUR (3,16 LVL)/h, braucieni notiek no 30.maija līdz 1.jūnijam no pulksten 10 līdz 22. Izbraukumi ar ūdens transporta līdzekļiem nenotiek lietus laikā.

No 30.maija līdz 1.jūnijam Raiņa parkā varēs vizināties zirga pajūgā. Brauciena maksa pieaugušajiem – 2,50 EUR (1,76 LVL); bērniem – 1,50 EUR (1,05 LVL). Par konkrētu brauciena laiku var vienoties, zvanot pa tālruni 29669370.

Svētku laikā kopā ar draugiem iespējams doties nelielā ceļojumā ar velorikšām pa Jelgavu vai nokļūt pilsētas svētku pasākumu vietās. Brauciena maksa: 7,00 – 8,00 EUR (4,92 – 5,62 LVL) (20 – 30 minūtes). Individuāla maršrutu izvēle, sākot no 2,00 EUR (1,41 LVL). Braucieni nenotiek nelabvēlīgos laika apstākļos. Par konkrētu izbraukuma laiku var vienoties, zvanot pa tālruni 29992996.

Līdz 31.maijam gardēži aicināti nobaudīt Jelgavas īpašos ēdienus un dzērienu, piedaloties akcijā „Garšas tūre Jelgavā”. Akcijā iesaistītajos ēdināšanas uzņēmumos jānobauda pamatēdiens „Hercoga bura”, deserts „Šarlotes skūpsts” un dzēriens „Jelgavas bellini”, jāsakrāj akcijas bukletā 3 zīmodziņi, un noslēgumā akcijas dalībnieks saņems fondī trauciņu ar Jelgavas simboliku. Uzzini vairāk šeit.

Savukārt, piedaloties akcijā „Atklāj pašmāju garšas noslēpumus”, septiņos Jelgavas un apkārtnes ēdināšanas uzņēmumos ir iespējams novērtēt vietējo produktu garšas nianses. Akcijas mērķis ir parādīt, ka gardus un interesantus ēdienus var pagatavot arī no produktiem, kas audzēti un iegūti tepat Zemgalē.

Gardēžu akciju noteikumus, piedāvātos ēdienus un ēdināšanas vietas uzziniet šeit.

Tāpat pilsētas svētku laikā aicinām apmeklēt: Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torni, Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju, Ā.Alunāna memoriālo muzeju, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīciju, Kurzemes Hercogu kapenes.

Ar Pilsētas svētku programmu var iepazīties šeit.
 

Informācija sagatavota
Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā