18.7 °C, 1.7 m/s, 79.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaIepazīsties ar Lāčplēša dienai veltītu videostāstu
Iepazīsties ar Lāčplēša dienai veltītu videostāstu
09/11/2020

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, sagaidot 11. novembri, kopīgi izveidojis video “Lāčplēša dienas stāsts”. Tas radīts ar mērķi aktualizēt Lāčplēša dienas nozīmīgumu, un, lai arī video tapis kā mācību palīgmateriāls Jelgavas pilsētas pamatskolēniem, to varēs noskatīties ikviens, informē ZRKAC.

Videostāsts ļauj atsaukt atmiņā vēstures notikumus un sniegs iespēju uzzināt arī daudz ko jaunu. Tā pamatā ir divu jauniešu atbildes meklēšana par Lāčplēša dienas rašanos, ko šķetināt viņi dodas Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.

Materiāls veidots trijās daļās. Pirmajā tiek apskatītas Latvijas brīvības cīņas, ielūkojoties 1914. gadā, kad sākās Pirmais pasaules karš, pārrunāti notikumi, kas saistīti ar Latvijas Republikas dibināšanu un cīņām par valsts nosargāšanu, kā arī Bermonta armijas sakāvi 1919. gada 11. novembrī. Otrajā stāsta daļā jaunieši noskaidro, kāpēc par Lāčplēša dienu tika nodēvēts 11. novembris, kas vienlaikus ir arī Lāčplēša Kara ordeņa dzimšanas diena. Savukārt noslēdzošā daļa veltīta tēmai par to, kur un kāpēc Jelgavā ir divi Lāčplēša pieminekļi.

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

Informācija: Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs