21.1 °C, 2.3 m/s, 87.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIepazīstinās ar jūnija grāmatu jaunumiem bibliotēkā
Iepazīstinās ar jūnija grāmatu jaunumiem bibliotēkā
07/06/2019

20. jūnijā Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks Jauno grāmatu diena, aicinot ikvienu lasītāju no pulksten 10 līdz 17 iepazīties ar šā mēneša bibliotēkas jaunieguvumiem. Jūnijā bibliotēkas plauktus papildinājuši vairāk nekā 200 jauni izdevumi – latviešu oriģinālliteratūra, tulkotā daiļliteratūra un jaunākā nozaru literatūra.

Gan lielus, gan mazus lasītājus gaidīs Annas Volcas stāsts “Eva, Niks un es” par kādas desmitgadīgas meitenes visdīvaināko dzīves vasaru. Bet izdevniecībā “Droši un koši” iznākusi bērnu grāmata Rīgas iepazīšanai “Augstāk par zemi”, ko var izmantot kā aizraujošu ceļvedi pa Rīgu. Savukārt Agneses Vanagas jaunajā grāmatā “Plastmasas huligāni” bērni aicināti satikties ar plastmasas maisiņu Dusmukuli un viņa neģēlīgo bandu.

 

Dokumentālās prozas cienītāji aicināti izlasīt Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes pasniedzējas Noras Vilmanes grāmatu “Latvieši Brazīlijā. Vārpas kolonija”. Savukārt novadnieku dzīves un darba stāsti atklāti mākslas zinātnieka Māra Branča un Rasas Kalniņas-Grīnbergas kopdarbā “Rasa Kalniņa-Grīnberga. Dzīve un darbi” un Arņa Terzena grāmatā “Jānis Lūsis. Laikmeta iezīmētais”.

 

Tāpat lasītājiem tiek piedāvāts plašs izzinošās un nozaru literatūras klāsts. Piemēram, Ričarda Dž. Deividsona un Šāronas Beglijas “Smadzeņu emocionālā dzīve”, Kristinas Berndtas “Dzīvesspēks” un citas.

 

Jelgavas pilsētas bibliotēka piedāvā gan drukātās grāmatas, gan vairāk nekā 40 000 e-grāmatu angļu valodā datubāzē “EBSCO E-books”, kā arī piekļuvi “3td e-grāmatu bibliotēkai”, kas reģistrētajiem pašvaldību publisko bibliotēku lietotājiem piedāvā bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē