-3.2 °C, 1.7 m/s, 76.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIepazīstinās ar Lielās ielas rekonstrukcijas projektu
Iepazīstinās ar Lielās ielas rekonstrukcijas projektu
28/02/2012

Lai pilsētas iedzīvotāji varētu iepazīties ar plānoto Lielās ielas rekonstrukcijas projektu un uzzinātu kādas pārmaiņas pilsētā gaidāmas sakarā ar veicamajiem darbiem, ceturtdien, 1.martā, pulksten 18 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (Svētes ielā 33) ikvienam būs iespēja iepazīties ar projekta vizualizāciju un uzdot jautājumus speciālistiem. Lielās ielas rekonstrukciju plānots sākt jau šovasar.

Afišu staba projekta skice

Afišu staba projekta skice
Klikšķiniet uz attēla, lai palielinātu to.

Ceturtdien, 1.martā, pulksten 18 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (Svētes ielā 33) interesenti aicināti iepazīties ar Lielās ielas rekonstrukcijas projektu. Lielās ielas rekonstrukciju plānots sākt jau šovasar.

Šobrīd pašvaldība ir izsludinājusi atklātu konkursu „Lielās ielas rekonstrukcija posmā no Jāņa Čakstes bulvāra līdz Dambja ielai”, uz kuru piedāvājumi jāiesniedz līdz 3. aprīlim. Ielas būvdarbi varētu sākties vasaras pirmajā pusē.

Lai pilsētas iedzīvotāji varētu iepazīties ar plānoto rekonstrukciju un uzzinātu kādas pārmaiņas pilsētā gaidāmas sakarā ar veicamajiem darbiem, aicinām iepazīties ar projekta vizualizāciju un uzdot jautājumus speciālistiem. Pasākumā piedalīsies Jelgavas pilsētas vadība, Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes, Būvvaldes un  aģentūras „Pilsētsaimniecība” speciālisti, kā arī projekta izstrādātāji.

Lielās ielas rekonstrukcija paredz saglabāt četras braukšanas joslas, brauktuves malās tiks izveidoti paplašinājumi autobusu pieturām un automašīnu novietošanai, veloceliņš un gājēju ietves. Projekta realizācijas gaitā paredzēta ielas apgaismojuma rekonstrukcija, ūdensvada rekonstrukcija no Dambja līdz Jura Mātera ielai, trīs lietus ūdens sūknētavu rekonstrukcija, kā arī tiks veikti labiekārtošanas darbi.

Lielā iela ir pilsētas nozīmes maģistrālā iela, kuras kopējais garums ir 1298 metri. Tās rekonstrukcija notiek „Ielu infrastruktūras attīstība un Driksas upes krastmalas sakārtošana” projekta ietvaros, kura laikā tiek rekonstruēta arī Raiņa iela un Jāņa Čakstes bulvāris gar Driksas upes krastu.

Projekta mērķis ir izveidot mūsdienīgu un kvalitatīvu apakšzemes un virszemes infrastruktūru Jelgavas pilsētas centrā, rekonstruējot trīs centra daļas ielas un labiekārtojot Driksas upes krastmalu, līdz ar to nodrošinot pilsētas centra kvalitatīvu sasniedzamību un efektīvu transporta plūsmas caurlaidību un veidojot pievilcīgu dzīves vidi. Projektu paredzēts īstenot līdz 2013.gada decembrim.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību sektorā