15.3 °C, 2.6 m/s, 84.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIepazīstinās ar maija grāmatu jaunumiem
Iepazīstinās ar maija grāmatu jaunumiem
13/05/2019

16. maijā Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks Jauno grāmatu diena, aicinot ikvienu lasītāju no pulksten 10 līdz 18 iepazīties ar šā mēneša bibliotēkas jaunieguvumiem. Maijā bibliotēkas grāmatu plauktus papildinājušas 197 jaunas grāmatas – latviešu oriģinālliteratūra un tulkotā daiļliteratūra, ģeogrāfija, politika, ierosmes brīviem brīžiem un daudzas grāmatas bērniem.

Jelgavas pilsētas bibliotēkas pārstāvji norāda, ka jaunumu vidū ir Latvijas mākslas vēsture Eduarda Kļaviņa sastādījumā – trešais sējums divās grāmatās. Pirmajā grāmatā iekļauts klasicisma un romantisma perioda aplūkojums mākslas dzīvē, tēlotājā mākslā, grāmatu mākslā, arhitektūrā, lietišķajā mākslā un tautas mākslā. Bet otrā grāmata iepazīstina ar historisma un reālisma perioda mākslas dzīvi, tēlotāju mākslu, grāmatu mākslu, arhitektūru, lietišķo mākslu, dizaina sākumiem un tautas mākslu. Tāpat bibliotēkā pieejama grāmata par Dukuriem – Martinu, Tomasu un Daini, kuri nodēvēti par ledus karaļiem. Ģimene, kas ar saviem sportiskajiem sasniegumiem gadiem nesusi Latvijas vārdu pasaulē, veicinājusi skeletona attīstību un popularitāti Latvijā. Grāmatā iespējams iepazīt viņus ne tikai kā sportistus, bet arī kā tēvus, dēlus un vīrus, uzzinot, cik viegls vai grūts bija ceļš līdz medaļām.

 

 

Šī gada sākumā, Rīgas Latviešu biedrība atjaunoja savu vēsturisko tradīciju un  izdeva Ilzes Būmanes, kā veltījumu Rīgas Latviešu biedrībai 150 gadu jubilejā tapušo, grāmatu “Latviešu biedrības Latvijā: vēsture vai nākotne”. Tāpat latviešu, krievu un angļu valodās iznākusi Vitālija Judina grāmata “Torņi un vīns” iznākusi. Bet Latvijas 100 gades zīmē iznākušas grāmatas “Latvijas sporta lepnums 100” un “Orests Silabriedis. LNSO 90 personības”. Savukārt latviešu literatūras cienītājiem izdotas Kārļa Skalbes “Pasakas”, Egila Lukjanska grāmatas “Betelgeizes gaisma” un “Asaras debesīs”, iznākusi arī Vakara romānu sērijā Maigas Važas “Pārbaudītā laime” un Ineses Toras dzeja “Varbūt vēlreiz”.

Tulkotās daiļliteratūras cienītāji varēs novērtēt tādus romānus kā amerikāņu rakstnieces Kolīnas Hūveres “Veritija”, angļu rakstnieces Dinas Džeferisas “Safīra atraitne”, somu rakstnieka Tommi Kinnunena “Četru ceļu krustojums” un citus. Bet Marijas Montesori pedagoģijas piekritējiem pieejama jauna grāmata “Absorbējošais prāts”.

 

 

Daudz jaunu grāmatu atradīs arī bērni. Piemēram, Agneses Vanagas “Plastmasas huligāni”, Rasas Dmučovskienes, Skudriņas Kāpēcītes un Ingo Zīgnera “Mazais pūķis Kokosrieksts un mežonīgie pirāti” un citas. Jaunas grāmatas pieejamas arī juridiskās literatūras jomā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē