18.7 °C, 1.7 m/s, 79.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaIeslēgtas pilsētas strūklakas
Ieslēgtas pilsētas strūklakas
07/05/2020

Iestājoties siltajam pavasara laikam, veikta pilsētas strūklaku tehniskā apkope un to ieslēgšana, taču pilsētā izvietotie brīvkrāni, ievērojot piesardzības pasākumus, pagaidām ieslēgti netiek.

Kā informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” vecākais ielu ekspluatācijas inženieris Mārtiņš Kazanskis, galvenais kritērijs, lai varētu ieslēgt āra strūklakas, ir gaisa temperatūra, kas naktīs nedrīkst būt zem nulles atzīmes. Kā pirmā 30. aprīlī ieslēgta strūklaka “Trīsvienība” Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā, bet līdz 5. maijam ieslēgta arī strūklaka “Jelgavas students” pie Jāņa Čakstes bulvāra, kā arī turpat esošās promenādes strūklakas “Ūdenskritumi”.

 

“Pirms strūklaku ieslēgšanas veikti sagatavošanas darbi, izpumpējot sakrājušos ūdeni sūknētavās, skalojot tās, uzstādot rudenī noņemtos sūkņus, kā arī filtrus,” stāsta M.Kazanskis. Jāpiebilst, ka, ievērojot piesardzības pasākumus valsts ārkārtējās situācijas laikā, pagaidām netiek ieslēgti Jāņa Čakstes bulvārī, Lielās ielas un Krišjāņa Barona ielas krustojumā izvietotie brīvkrāni.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē