25.3 °C, 3.1 m/s, 55 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIešūposim Lieldienu tradīciju Jelgavā!
Iešūposim Lieldienu tradīciju Jelgavā!
26/03/2021

Šūpoļu darināšanas tradīcijām Lieldienu laikā ir maģisks spēks – daudzinot saulīti un palīdzot tai uzkāpt debesu kalna pašā augšā. Šajā tik neierastajā laikā, kad Lieldienu svētkus nevarēsim svinēt klātienē, jelgavnieki aicināti iesaistīties akcijā, veicinot Lieldienu paražas Jelgavā – izgatavojot un savu īpašumu pagalmos uzstādot šūpoles.

Līdz 5. aprīlim ikviens jelgavnieks aicināts piedalīties tradīcijas veicināšanā un izkopšanā, aktīvi un radoši pieejot šūpoļu veidošanai savās mājās. Parādīt savu veikumu iedzīvotāji var publicējot foto vai video sociālajos tīklos, pievienojot tēmturi #MesEsamJelgava, reizē mudinot akcijā iesaistīties arī citus, lai pavasara svētku nedēļā šūpotos visā Jelgavā.

 

Tāpat iedzīvotāji aicināti dalīties ar foto un video par gatavošanos svētkiem, Lieldienu pastaigām vai ģimenes svētku tradīcijām, pievienojot minēto tēmturi, lai radošumu var aplūkot visa Jelgava.  

 

Publicētie materiāli un izveidotās šūpoles tiks iemūžinātas vienojošā Lieldienu svētku atskatā, atspoguļojot jelgavnieku radošumu un kopības sajūtu.

 

 

Foto: Kristaps Hercs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē