22.8 °C, 2.3 m/s, 60.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIevērojamu jelgavnieku fotogrāfijas pieejamas LU datubāzē
Ievērojamu jelgavnieku fotogrāfijas pieejamas LU datubāzē
10/04/2021

Turpinot iepazīstināt ar noderīgiem tiešsaistes resursiem un datubāzēm Jelgavas pilsētas bibliotēka informē par Latvijas Universitātes (LU) datubāzi “Personu un vietu attēli”, kurā atrodamas arī dažādas ievērojamu jelgavnieku fotogrāfijas.

Kā informē bibliotēkā, tās datubāze “Ievērojami cilvēki Jelgavā” nepārtraukti tiek papildināta un rediģēta, taču nereti, meklējot pieejamo informāciju par personām, trūkst kvalitatīvu vēsturisku fotogrāfiju. Tomēr ikvienam ir pieejami digitalizētie Latvijas nozīmīgāko muzeju, arhīvu un bibliotēku krājumi – tajos ir vērts ielūkoties un meklēt arī Jelgavā ievērojamu vēsturisku personību fotouzņēmumus. Kā vienu no apjomīgākajām personu fotogrāfiju tiešsaistes datubāzēm bibliotēkas speciālisti iesaka “Personu un vietu attēli”.

 

“Personu un vietu attēli” ir pieejamas divas tiešsaistes datubāzes. Tās veidotas no 2003. līdz 2005. gadam ar Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu, digitalizējot Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas un Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumos esošās fotogrāfijas un zīmējumus. Datubāzēs apskatāmas gandrīz 5000 Latvijas nozīmīgāko zinātnieku, politiķu, kultūras, izglītības un saimniecisko darbinieku, kā arī pilsētu un apdzīvotu vietu fotogrāfijas un zīmējumi. Abās datubāzēs ievietots identisks personu fotogrāfiju skaits, bet atšķiras sniegtās informācijas izkārtojums, jo otrajā datubāzē informācija izkārtota pārskatāmāka.

 

Ievērojamu personu fotogrāfijas pieejamas un meklējamas arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālajos resursos, Latvijas Nacionālā arhīva datubāzēs, muzeju digitālajos krājumos un citur. Ielūkojoties “Personu un vietu attēlos”, var gūt vizuālu ieskatu ievērojamu jelgavnieku dzīvēs.

 

Jāpiebilst, ka atskatīties nesenā Jelgavas vēsturē turpmāk ik nedēļu ļauj arī www.jelgava.lv sadaļa “Jelgava vakar un šodien”. Foto atskats uz nesenām mūsu pilsētas pārvērtībām atrodams ŠEIT.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka