24.4 °C, 2.5 m/s, 49 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsIgaunijas čempionātā izcīna divas medaļas
Igaunijas čempionātā izcīna divas medaļas
06/04/2021

Piecpadsmit Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas peldētāji piedalījās Igaunijas atklātajā čempionātā, kurš norisinājās Ķīpsalas 50 metru baseinā Rīgā, un izcīnīja divas medaļas.

Ņemot vērā, ka  Igaunijā čempionātu rīkot nav atļauts sakarā ar valstī noteiktajiem Covid-19 ierobežojumiem, meklējot risinājumu, Igaunijas kolēģi vienojās ar Latvijas Peldēšanas federāciju par Igaunijas atklātā peldēšanas čempionāta rīkošanu Rīgā. Vienlaikus peldētājiem sacensībās bija iespēja izpildīt kvalifikācijas normatīvus vasarā gaidāmajām Tokijas olimpiskajām spēlēm un 2021. gada pasaules čempionātam.

 

Sacensībās “Estonian–Latvian Spring Meet” piedalījās 188 peldētāji, tostarp 15 Jelgavas peldētāji, kuri pārstāvēja Latvijas izlasi. Izlasē tika iekļauti sportisti, kuri izpildījuši Sporta meistara kandidāta normatīvu, kā arī dzimuši ne vēlāk kā 2006. gadā, skaidro Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktores vietnieks Māris Lindenbaums.

 

Konkurējot ar spēcīgākajiem Igaunijas un Latvijas peldētājiem, pie godalgām tika divi Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkņi. Sudraba medaļu 200 metros brasā sievietēm izcīnīja Elīza Lagzdiņa (trenere – Inga Arnīte) ar rezultātu 2:43,21 minūte. Bronzas godalgu 50 metros brasā ieguva Jevgeņijs Boicovs (trenere – Astra Ozoliņa), finālā uzrādot rezultātu 29,29 sekundes.

 

“Piedāvājums piedalīties sacensībās tika izteikts salīdzinoši īsu brīdi pirms sacensībām, un vairāku audzēkņu treniņu programma nebija pakārtota tam, lai aprīļa sākumā audzēkņi varētu sasniegt fiziskās sagatavotības iespējami augstāko punktu. Taču laikā, kad dalība sacensībās ir tik ierobežota un iespējama šauram peldētāju lokam, jāizmanto katra iespēja drošos apstākļos krāt sacensību pieredzi,” papildina M.Lindenbaums, piebilstot, ka skolas audzēkņu rezultāti vērtējami kā labi.

 

 

Foto: Jelgavas Specializētā peldēšanas skola