22.8 °C, 2.8 m/s, 44.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiIkgadējais velobrauciens šogad notiks individuāli un mēneša garumā
Ikgadējais velobrauciens šogad notiks individuāli un mēneša garumā
30/07/2020

Arī šogad Jelgavā norisināsies ikgadējais velobrauciens, kam šoreiz dots nosaukums “Manai pilsētai 755”. Ikviens veloentuziasts tiek aicināts kā individuāli, tā kopā ar ģimeni, draugiem vai kolektīvu jautri, aizrautīgi un aktīvi pavadīt brīvo laiku Jelgavā, piedaloties velobraucienā, kas augustā notiks neierastā formātā – visa mēneša garumā, informē Sabiedrības integrācijas pārvaldē.

Velobrauciens veltīts Jelgavas 755. jubilejai, un dalībnieki, godinot pilsētu tās svētku gadā, aicināti izbraukt velomaršrutu, iepazīstot Jelgavas pilsētvidi. Kā norāda organizatori, velobrauciena mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, veicināt Jelgavas velokustības attīstību un sabiedrības saliedētību, kā arī iepazīt Jelgavu, apmeklējot 15 vietas pilsētā. Plašais dalībnieku pulks ik gadu liecina par iedzīvotāju interesi, kas savukārt mudina velobrauciena organizatorus turpināt tradīciju. Tā, piemēram, pagājušajā gadā kopīgā braucienā devās vairāk nekā 300 dalībnieku.

Lai izvairītos no plašas pulcēšanās, šogad velobrauciens norisināsies citādāk nekā ierasts. Proti, komandas un individuālie dalībnieki maršrutu var izbraukt visu augustu jebkurā laikā, iekļaujoties vienas dienas robežās. Brauciena dalībniekiem svarīgi ir ievērot pieturas punktu secību, kas maršruta kartē ataino simbolisko skaitli 755.

Maršrutā iekļautie pieturas punkti paredzēti fotogrāfiju uzņemšanai. Tajās jābūt redzamiem gan brauciena dalībniekiem, gan noteiktajam objektam. Brauciena secība: Uzvaras parka vārti pie Uzvaras ielas, piemiņas zīme “Ezera vārti” pie Jelgavas tirgus, Ausekļa un Pulkveža Brieža ielas krustojuma senais bruģis, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts Dobeles ielā 41, Jelgavas Svētās Annas evaņģēliski luteriskā baznīca, Jelgavas pilsētas domes ēka, Blaumaņa un Dobeles ielas krustojums, piemineklis Norai Bumbierei kultūras nama skvērā, Hercoga Jēkaba laukums, Lielās un Mātera ielas krustojums, Raiņa parks, Jelgavas Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo katedrāle, Jāņa Čakstes piemineklis pie Svētās Trīsvienības baznīcas, tilts pāri Driksai un velobrauciena noslēdzošais punkts – strūklaka “Jelgavas students”.

Lai piedalītos, no 1. līdz 31. augustam pa tālruni 25312549 “WhatsApp”, “Viber” vai pa e-pastu jelgava21.gds@inbox.lv jāiesūta 15 fotogrāfijas, kurās redzami visi komandas locekļi vai individuālais dalībnieks pie konkrētajiem maršruta punktiem noteiktajā secībā. Fotogrāfijām jāpievieno arī dalībnieku vārds un uzvārds. Ja velobraucienā startē komanda, visās iesūtītajās fotogrāfijās ir jābūt redzamiem visiem komandas locekļiem. Reģistrētie dalībnieki piedalīsies galvenās balvas – velosipēda – izlozē. Ikviens aicināts izveidot arī oriģinālu vizuālo tēlu, jo spilgtākie un radošākie dalībnieki tiks apbalvoti.

Organizatori atgādina, ka velobraucējiem jābūt atbilstošā ekipējumā, jāievēro ceļu satiksmes noteikumi un drošas braukšanas principi. Komandu rezultātu izvērtēšanā netiks ņemts vērā ātrums, bet gan tas, lai visi velobrauciena dalībnieki galamērķi sasniegtu priecīgi, veseli un gandarīti par paveikto. Velobraucienu organizē Jelgavas pilsētas pašvaldība un biedrība “Jelgavā 21. gadsimts” ar nodibinājuma “Jāņa Bisenieka fonds” atbalstu.

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

Informācija: Sabiedrības integrācijas pārvalde