14 °C, 1.7 m/s, 90.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIkviens aicināts piedalīties festivālā labsajūtas uzlabošanai
Ikviens aicināts piedalīties festivālā labsajūtas uzlabošanai
13/08/2019

31. augustā, no pulksten 11 līdz 15:30 skvērā aiz Jelgavas kultūras nama ikviens aicināts izzināt veselīgu dzīvesveidu vairāk nekā 30 izglītojošās nodarbībās un aktivitātēs trešajā Labsajūtas festivālā “ESI”. Pasākuma apmeklētājiem būs pieejamas bezmaksas uztura meistarklases, diskusijas un lekcijas ar Latvijas vadošajiem ekspertiem.

Jelgavas pilsēta Labsajūtas festivālu “ESI”  rīko jau trešo gadu un festivāls izpelnījies jelgavnieku un pilsētas viesu atzinību. Festivālā aicināts piedalīties ikviens, neraugoties uz savu vecumu un interesēm. Pasākuma teritorija tiks sadalīta dažādās interešu zonās, lai gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie un seniori varētu atrast sevis interesējošo tēmu, piedalīties sporta aktivitātēs, dažādās nodarbībās un lekcijās.

Zonās, kas veltītas bērniem un ģimenēm, skatoties izglītojošas īsfilmas un spēlējot spēles, būs iespēja piedalīties izzinošās – interaktīvās nodarbībās par zobu higiēnu, veselīgu uzturu un atkarību profilaksi.

Īpaši aicināti vecāki un bērni ar kustību traucējumiem, kā arī fizioterapeiti, ergoterapeiti, u.c. jomas eksperti, lai izmēģinātu Latvijā radītas rāpošanas ierīces un tiktos ar uzņēmuma “KK Original Design” ekspertiem – dizaineri Valteru Krētaini un mājas neiro – habilitācijas konsultantu Sandri Cīruli.

Ģimenes zonā vecākiem būs iespēja piedalīties arī citās lekcijās kopā ar portāla mammamuntetiem.lv vadītāju Ingu Akmentiņu – Smildziņu, kā arī izzināt ģimenes ekoloģijas pamatprincipus kopā ar Dabīgās ģimenes plānošanas instruktori, vecmāti Annu Suhanovu un bērnu drošības jautājumus kopā ar “Centrs Dardedze” ekspertiem.

Pirmo reizi festivālā būs iespēja iepazīties ar Jelgavas pilsētā pieejamo sporta un fitnesa centru piedāvājumu, lai sākoties rudens sezonai, būtu pasākuma apmeklētāji būtu zinoši izvēlēties sev piemērotākās aktivitātes spēka un kustību treniņiem.

Bet zonā “ESI VĒRĪGS” ikviens aicināts veikt dažādas eksprespārbaudes, veicot holesterīna, cukura līmeņa, ķermeņa masas analīzi, asinsspiediena mērījumus, kā arī dermatologu vadībā pārbaudīt dzimumzīmes.

Savukārt lekciju zonās “ESI SENIORS” un “ESI ZINOŠS” kā allaž gaidāma brīnišķīga tikšanās ar Latvijā vadošajiem ekspertiem veselības un inovāciju jomās – ģimenes psihoterapeiti Ainu Poišu, kardiologu Andreju Ērgli, pediatru un homeopātu Edgaru Medni, psihoterapeitu Artūru Miksonu, kā arī sociālā uzņēmuma “RigaBrain” smadzeņu treniņu centra vadītāju, ergoterapeitu Pēteri Urtānu.

Neiztikt arī bez veselīga uztura meistarklasēm. Šefpavāri Sandijs Volinskis un itālis Roberto Battioni gatavos gardu pamatēdienu “Saulainā Vidusjūra Jelgavas krastos”, bet kopā ar “Lapsas Māja” saimnieci – Lieni Zemīti – gatavosim veselīgus desertus zonā “ESI GARŠĪGS”.

Labsajūtas festivālu “ESI” organizē Jelgavas pilsēta un JPPI “Kultūra” sadarbībā ar JPPI “Sociālo lietu pārvalde” un Kultūras un mākslas centru “Nātre”. To atbalsta Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija un Britu padome Latvijā. Pasākums īstenots projekta “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1. kārta”, Nr.9.2.4.2/16/I/085 ietvaros.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts un uzņemtais materiāls izmantots pasākuma un organizatoru publicitātes materiālos.

Informācija un foto:

JPPI “Kultūra”