14 °C, 2.7 m/s, 87.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaIntensīvie nokrišņi appludina pilsētas ielas; tiek tīrītas gūlijas
Intensīvie nokrišņi appludina pilsētas ielas; tiek tīrītas gūlijas
08/06/2020

Pirmdien pēcpusdienā jelgavniekus pārsteidza stiprs lietus un vējš. Intensīvo nokrišņu dēļ applūda pilsētas ielas un krustojumi, kas radīja problēmas gan autovadītājiem, gan gājējiem. Šobrīd problemātiskākajās vietās tiek tīrītas lietus ūdens novades gūlijas, lai paātrinātu ūdens aizplūšanu.

Pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC) informē, ka no pulksten 16 līdz 17.20 Jelgavā fiksētais nokrišņu daudzums ir 20 milimetri uz kvadrātmetru. Intensīvais nokrišņu daudzums rada paaugstinātu slodzi lietus ūdens kanalizācijas infrastruktūrai, kas nespēj tik ātri ūdeni no ielām novadīt, līdz ar to veidojas dziļas peļķes.

 

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” vadītājs Māris Mielavs atzīst, ka pie tik lielas intensitātes nokrišņiem ir tikai likumsakarīgi, ka applūst ielas, jo lietus ūdens novades sistēma nespēj paņemt pretī uzreiz visu ūdens daudzumu. “Šobrīd tiek apsekota pilsēta, lai pārbaudītu gūliju darbību un nepieciešamības gadījumā atbrīvotu tās no aizsprostojumiem, kas kavē ūdens noplūšanu no ielām,” tā M.Mielavs, norādot, ka pēc stundas vai divām jau atkal viss būs kārtībā. “Vienkārši jāļauj ūdenim aiztecēt. Šobrīd ar pilnu jaudu strādā arī visas sūknētavas,” tā M.Mielavs.

 

Nokrišņi plūdus izraisījuši daudzos ielu krustojumos, kur ūdens bija sakrājies līdz pat automašīnas numura zīmes augstumam.

 

Atgādinām, ja pērkona negaisa laikā ir konstatēti pilsētas infrastruktūras bojājumi, iedzīvotāji ir aicināti zvanīt POIC pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē