15.7 °C, 2 m/s, 67.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaInteraktīvā “Eiropas Savienības vēstniecība” darbosies arī Vispārējos Latvijas piena, maizes un medus svētkos Jelgavā
Interaktīvā “Eiropas Savienības vēstniecība” darbosies arī Vispārējos Latvijas piena, maizes un medus svētkos Jelgavā
24/08/2017

Jau šo sestdien, 26. augustā, 17. Vispārējo Latvijas piena, maizes un medus svētku laikā Jelgavas pilsētas iedzīvotāji un tās viesi ir aicināti apmeklēt arī interaktīvo Eiropas Komisijas projekta InvestEU telti – “Eiropas Savienības vēstniecību” Kr. Barona ielā 6 (pie Jelgavas Kultūras nama). Laika posmā no plkst. 10.00 līdz 16.00 gan lieli, gan mazi pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties un iegūt vērtīgas balvas spēlē “ES zinu vai minu par Eiropas Savienību”, papildinātajā realitātē tuvāk iepazīties ar Latvijas veiksmes stāstiem uzņēmumu vidū, kā arī fotografēties īpašā fotostudijā.

Aktivitātes Vispārējos Latvijas piena, maizes un medus svētkos ir daļa no Eiropas Komisijas informatīvās kampaņas InvestEU, kas līdz nākamā gada pavasarim norisinās 13 Eiropas Savienības (ES) valstīs, tai skaitā Latvijā. Katrā kampaņas InvestEU dalībvalstī tiek izcelti vietējie veiksmes stāsti – uzņēmumi un uzņēmēji, kuri, pateicoties ES līdzfinansējumam, ir veiksmīgi attīstījuši savu biznesu, radījuši jaunas darbavietas, veicinājuši eksportspēju. Kampaņas InvestEU Latvijas vēstneši ir Ēberliņu drava, Primekss, starptautiskā lidosta “Rīga” un koncertzāle “Lielais dzintars”. Vispārējo Latvijas piena, maizes un medus svētku laikā viesiem būs unikāla iespēja virtuāli apmeklēt, iegūt plašāku informāciju par šiem uzņēmumiem, kā arī gūt vērtīgu informāciju par ES pieejamām investīcijām.

 

“Eiropas Savienības vēstniecībā” radio raidījumu vadītājs Jānis Romanovskis centīsies noskaidrot, kurš no jelgavniekiem vai pilsētas viesiem ir erudītākais spēlē “ES zinu vai minu par Eiropas Savienību”. Priekšsacīkstēs dalībniekiem būs jāatbild uz jautājumiem par ES, tās simboliem, dalībvalstīm, projekta InvestEU Latvijas veiksmes stāstiem. Savukārt finālā būs sarežģītāki jautājumi, tai skaitā par Jelgavu, pilsētas vēsturi un svarīgiem notikumiem.

 

InvestEU_EsVestnieciba_1 (002).jpg

 

“Jelgava ir noslēdzošā no četrām Latvijas pilsētām, kurās šovasar paviesojās “Eiropas Savienības vēstniecība” un tās vēstneši. Esmu gandarīts par tik lielu cilvēku atsaucību, vairākiem tūkstošiem, kuri sacentās ar savām zināšanām spēlē “ES zinu vai minu par Eiropas Savienību”, un arī ieguva jaunas zināšanas par plašajām iespējām, ko ikvienam no mums sniedz ES investīcijas. Svētku dalībniekus aicinu izmantot iespēju paviesoties interaktīvajā InvestEU teltī, kurā ikviens var pārliecināties, ka ES investīcijas nav abstrakts jēdziens. No tām ieguvums ir daudzās jomās ikvienam no mums – to ļoti labi ilustrē četri Latvijas veiksmes stāsti, kuri izmantoja ES sniegtās iespējas,” stāsta Mārtiņš Zemītis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomists.

 

Jelgava ir viena no četrām Latvijas pilsētām, kurā svētku laikā darbosies “Eiropas Savienības vēstniecība”. Līdz šim interaktīvo InvestEU telti apmeklēja Valmieras, Ventspils un Preiļu iedzīvotāji un to viesi.

 

Informācija par ES ieguldījumiem un kampaņu investEU:

ES ar plašajām finansējuma un investīciju iespējām cenšas veicināt izaugsmi, radīt darbavietas un piesaistīt privāto kapitālu, lai veidotu labāku nākotni ES pilsoņiem. ES ieguldījumi sekmē uzlabojumus, kas ir svarīgi mūsu ikdienā, — labāku izglītību, modernizētu veselības aprūpi, “zaļāku” enerģiju, jaunas transporta infrastruktūras izveidi, progresīvu tehnoloģiju ieviešanu un daudzas citas iespējas. 2017. gada februārī Eiropas Komisijas Komunikācijas ģenerāldirektorāta uzsāktās sabiedrības informēšanas kampaņas investEU mērķis ir ikvienam parādīt, kāda ir ES ieguldījumu reālā atdeve un ietekme uz projektiem un cilvēkiem. Informāciju par valsts ieguvumiem no ES ieguldījumiem var apskatīt interneta vietnē: https://europa.eu/investeu/home_lv

 

Foto: Publicitāte