21.1 °C, 2.3 m/s, 87.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiInteraktīvs maršruts “Pārsteidzošā Pārlielupe”
Interaktīvs maršruts “Pārsteidzošā Pārlielupe”
05/11/2021

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina brīvo laiku pavadīt aktīvi un izzinoši, dodoties pastaigās un iepazīstot pilsētas vēsturi.

Laikā, kad tūrisma apskates objekti ir slēgti, aicinām pilsētu iepazīt ar interaktīvām pastaigām, izmantojot mobilo aplikāciju Tours Across Baltics. Aplikācijā pieejami audio stāsti un apraksti par pilsētas tūrisma objektiem latviešu, angļu un krievu valodā.

 

Balstoties uz aplikācijā iekļautajām apskates vietām, JRTC ir izstrādājis 3 tematiskus maršrutus pilsētas iepazīšanai. Sākot ar oktobra beigām, katru nedēļas nogali Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada tūrisma tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv tiek publicēts viens maršruts.

 

Otrais piedāvājums “Pārsteidzošā Pārlielupe” pilsētas viesiem un iedzīvotājiem pieejams no 4.novembra. Maršruts paredzēts ģimenēm un individuālajiem ceļotājiem, tas ir vieglas grūtības pakāpes, apmēram 6 kilometru garumā pilsētas robežās. Dodoties interaktīvajā pastaigā, ikvienam būs iespēja atklāt mazāk populāras pilsētas vietas Pārlielupes pusē. Šī pilsētas daļa glabā daudz pārsteigumu, kā arī jaunumu, kuri gaida tūristu apciemojumu. Reti, kurš zina, ka Jelgavā ir divas pilis. Dodoties pastaigā būs iespēja apskatīt Pārlielupes pērli – Valdekas pili, kur mūsdienās atrodas Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras plānošanas katedra. Digitālās tūres laikā ceļotājiem būs iespēja caur skatlogu aplūkot “Anru motors” seno spēkratu kolekciju, iegriezties alus darītavā “Viedi” un iegādāties tur ražoto produkciju, Svētbirzē klusībā pieminēt komunistiskajās represijās bojāgājušos. Pastaigas noslēgumā, šķērsojot Lielupes un Driksas upes tiltus, ceļotāji nonāks pilsētas centrālajā daļā, kur varēs aplūkot lielāko baroka pili Baltijas valstīs, doties pastaigā pa vienīgo Latvijā šamota skulptūru parku un apskatīt vērienīgo Smilšu skulptūru parku Pasta salā, kurš šobrīd ir pieejams apskatei bez maksas.

 

Vienotā lejupielādes saite aplikācijai  https://toursacrossbaltics.qrd.by/jelgava