24.4 °C, 7.9 m/s, 90.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiInteresantākie žogi, labākās sētnieces, zaļākie balkoni, sakoptākie māju dārzi un uzņēmumi
Interesantākie žogi, labākās sētnieces, zaļākie balkoni, sakoptākie māju dārzi un uzņēmumi
01/07/2005

Konkursa galvenais mērķis bija izcelt tos objektus, kas netiek noslēpti citu acīm, priecējot ikvienu garāmgājēju. No šā gada konkursā vairs nevarēja piedalīties iepriekšējo trīs gadu uzvarētāji, taču viņu ieguldījums joprojām turpina sevi apliecināt – bieži vien cilvēks pamana kaimiņa sakopto sētu, un tas ir labs stimuls pievilcīgāku radīt arī savu apkārtējo vidi. Tā kārtējā gada laureāti nereti atrodami turpat līdzās iepriekšējo gadu konkursa uzvarētājiem, no vienas sakoptas sētas par laureātu kļūst visa iela, un maz pamazām pilsēta iegūst arvien glītāku veidolu.

Uzvarētāji, līdzīgi kā iepriekšējos gados, tika sumināti Zāļu tirgū Līgo dienā. Balvās pašvaldība bija sarūpējusi dāvanu kartes un zāles pļāvējus, kas, cerams, saimniekiem lieti noderēs, lai turpinātu rūpēties par sakoptu dzīves telpu sev apkārt. Konkursa «Sakoptākā dzīves telpa 2005» uzvarētāji

Zaļākais loga, lodžijas vai balkona noformējums
1. vieta – Meiju ceļš 46 – 57; pieteicēji V.Muceniece, L.Drusta, M.Sproģe un A.Bičevska.
2. vieta – Arāju iela 6; pieteicējs L.Vozņesenskis.
3. vieta – Zvejnieku iela 15; pieteicējs M.Rūdaks.
Veicināšanas balva – Lielā iela 17.

Sakoptākais privātmājas dārzs
1. vieta – Vidus iela 41.
2. vieta – Mednieku iela 4; pieteicēja M.Monozova.
3. vieta – Robežu iela 39.

Sakoptākais daudzdzīvokļu namu pagalms (labākie sētnieki)
Sētniece Gunta Jurēvica; pieteicēji Dz.Feldmane, L.Molčanova.
Sētniece Ļubova Vasiļevskaja.
Sētniece Valentīna Gračova.
Sētniece Ausma Jakovele.

Sakoptākā iela
Garozas iela nr. 76, 82, 92, 103, 105.

Sakoptākais uzņēmums, valsts vai pašvaldības iestāde
1. vieta – Jelgavas pilsētas slimnīca, Brīvības bulvāris.
2. vieta – Jelgavas Mākslas skola, Mazais ceļš.
3. vieta – Jelgavas poliklīnika, Sudrabu Edžus iela.

Oriģinālākais žogs
Kazarmes iela 27 (zedeņu žogs).
5. līnija 1c (metāla žogs).

Foto: Jānis Saliņš

Foto: Jānis Saliņš

Nominācijā «Zaļākais loga, lodžijas vai balkona noformējums» šogad pirmā vieta tika piešķirta Meiju ceļa 46 – 57 saimniecei Mārai Bierandei. «Es vienkārši mīlu puķes. Katru rītu eju ar tām sasveicināties, ja kāda nokaltusi, tās vietā iestādu jaunu. Tas man tā iegājies jau kādus gadus desmit,» stāsta Māra. Vienu gadu viņas balkonā puķes pilnos ziedos vēl bijušas 1. novembrī, kad citviet tās jau pamatīgi cietušas no salnas un iznīkušas. «Laikam esmu fanātiķe. Ja mans vaļasprieks vēl sagādā baudījumu citiem, tad ko vairāk var vēlēties,» atzīst Māra.

Nominācijā «Sakoptākais privātmājas dārzs» pirmo vietu izcīnījis Vidus ielas 41. nams. Šī privātmāja konkursam nebija pieteikta – to atklāja komisijas locekļi. Un tas vēl vairāk apliecina, ka saimnieki nav centušies, lai sevi pēc iespējas labāk parādītu konkursā – tā ir viņu ikdiena, dzīvesveids.

Nominācijā «Sakoptākā iela» šoreiz balva piešķirta Garozas ielai, kurā īpaši atzīmēts 76., 82., 92., 103., 105. nams. Tā ir iela, kas rada pirmo iespaidu par pilsētu, iebraucot Jelgavā no Rīgas. Lai arī iela nebūt nav no mazākajām, māju saimnieki radījuši iespaidu, ka tā ir klusa un mājīga. Katrs no viņiem centies dot savu artavu, lai veidotu ielas kopējo tēlu, bet šoreiz konkursā uzteikti tie, kas īpaši gādājuši par sakoptību savā sētā.

Nominācijā «Sakoptākais daudzdzīvokļu namu pagalms» atzinību saņēma četras sētnieces (no kreisās): Ausma Jakovele (par sētnieci strādā 3 gadus), Valentīna Gračova (par sētnieci strādā 5 gadus), Ļubova Vasiļevskaja (par sētnieci strādā 12 gadu), Gunta Jurēvica (par sētnieci strādā 20 gadu). Viņas teic, ka atzinība konkursā ir ļoti liela balva, jo ikdienā nemaz tik bieži negadās, ka iedzīvotāji novērtētu viņu darbu.

Šogad pirmo reizi konkursā tika vērtēti interesantākie žogi, kas apvij privātmājas. Mērķis bija izcelt žogu kā pilsētvidi veidojošu elementu un atrast interesantāko žoga risinājumu, kas varētu kalpot par labu ideju citiem māju īpašniekiem. Galvenais, vērtējot žogus, bija ne tikai to oriģinalitāte, bet arī tas, ka žogs nav veidots kā mūris, lai paslēptos no citu acīm, bet gluži pretēji – ir simbolisks pilsētvides elements, kas nenoslēpj garāmgājējiem arī glīti iekārtoto sētu. Godalgu konkursā ieguva zedeņu žogs Kazarmes ielā 27 un metāla žogs 5. līnijā 1c.
Juris Milčs ir amatnieks – galdnieks, pinējs –, tāpēc viņam radusies ideja veidot žogu no tāda materiāla, kas pašam vistuvākais. «Tas ir līdzīgs zedenim, taču ne gluži – zedeņu žogam ir trīs ribas, bet es izdomāju savu rakstu, veidojot četras ribas. Ja kaut ko daru, tad gribas, lai būtu tā kā nevienam,» spriež Juris.

Kā sakoptākais uzņēmums, valsts vai pašvaldības iestāde godalgota Jelgavas pilsētas slimnīca, kas šajā gadā īpašu uzmanību pievērsusi ne vien jaunam aprīkojumam un iekštelpu remontdarbiem, bet arī būtiski uzlabojusi savu ārējo tēlu. Slimnīcas apkārtnē paveikti grandiozi darbi – ierīkots jauns stāvlaukums apmeklētāju ērtībām, labiekārtota apkārtne. Tas norāda, ka iestādei ir labi saimnieki.

Vilis Ļevčenoks, Jelgavas Domes izpilddirektora vietnieks, konkursa vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs
(Publicēts: Jelgavas Domes ziņas, 29.06.2005.)