19.2 °C, 1.3 m/s, 91.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIr klāt vērienīgākais ziemas festivāls Latvijā
Ir klāt vērienīgākais ziemas festivāls Latvijā
05/02/2016

No 5. līdz 7. februārim Jelgavā, Pasta salā, norisināsies vērienīgākais ziemas notikums Latvijā – 18. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Šogad mākslinieki veido ledus skulptūras par tēmu „Pasaules brīnumi”.

No 5. līdz 7. februārim Jelgavā, Pasta salā, norisināsies vērienīgākais ziemas notikums Latvijā – 18. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Šogad mākslinieki veido ledus skulptūras par tēmu „Pasaules brīnumi”.

Pirmdien tika pabeigts darbs pie solo skulptūrām, savukārt no otrdienas līdz pat ceturtdienai mākslinieki veidoja komandu skulptūras. Ja par skulptūru izveidi rūpējās 32 mākslinieki, tad par skatuves programmu parūpēsies vairāk nekā 300 mākslinieki! Gatavo veikumu ikviens aicināts novērtēt, sākot no šodienas līdz pat svētdienai.

Festivāls trīs dienas ne tikai pārsteigs apmeklētājus ar iespaidīgām ledus skulptūrām, bet arī ik vakaru ļaus izbaudīt dzīvo mūziku, muzikālās gaismas spēles un multimediālos šovus ar pirotehnikas elementiem.

Tāpat līdztekus skulptūru aplūkošanai tiek piedāvāta plaša kultūras un izklaides programma visai ģimenei.

Piektdien Gundars Lintiņš festivāla apmeklētājus aicina uz savām jubilejas svinībām, ko gaviļnieks atzīmēs ar koncertu “Draugi! Man šodien dzimene”, kurā uzstāsies tautā iemīļoti dziedātāji – Antra Stafecka, Anmary, “Credo”, Kristaps Krievkalns, Jānis Buķelis, Dainis Skutelis, “Tirkizband”, Lauris Dzelzītis, Madara Celma, Lola, Ira Krauja – Dūduma, Edvīns Zariņš un citi.

Ar skatuves programmu iepriecinās Latvijā un kaimiņzemēs iemīļoti skatuves mākslinieki – Liene Greifāne, Laimis Rācenājs un mariači grupa “Sol Y Sombra”, Jāņa Lūsēna muzikālā apvienība “Promenāde”, Ozols un vieni no Latvijā populārākajiem dīdžejiem “[Ex] da bass” un DJ Erminass.

Savukārt sasildīties ar karstiem dzērieniem festivāla apmeklētāji būs iespējams speciāli šim nolūkam izveidotajā „Koskenkorva” ledus bārā.

Sestdien un svētdien visas dienas garumā – programmas bērniem kopā ar Jūrmalas teātri un radošo grupu “Pasaku nams”. Tiem, kuriem interesē, kā top ledus skulptūras, noteikti ir jāredz ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, kuru laikā ikviens apmeklētājs varēs vērot, kā ledus bloks prasmīga tēlnieka rokās pārvēršas par mākslas objektu.

Pasta sala apmeklētājiem 5. februārī būs atvērta no pulksten 18 līdz 23, savukārt 6. un 7. februārī no pulksten 10 līdz 23. Katru vakaru līdz ar tumsas iestāšanos apmeklētājiem būs iespēja novērtēt skulptūru spīdēšanu un multimediālo šovu “Mīlestības mozaīka” ar pirotehnikas elementiem. Vien jāpiemin, ka biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā www.bilesuparadize.lv, un katra iegādātā biļete ir dienas biļete, kas nodrošina atkārtotu festivāla teritorijas apmeklēšanu šīs dienas ietvaros.

 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē “Kultūra”

 

 

JPPI Kultūra