27.1 °C, 4.4 m/s, 46.6 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaĪsteno nometnes latviešu un ukraiņu bērniem un jauniešiem
Īsteno nometnes latviešu un ukraiņu bērniem un jauniešiem
25/06/2024

Sniedzot atbalstu latviešu un ukraiņu bērniem un jauniešiem latviešu valodas prasmju apguvē, pilnveidojot viņu komunikācijas, sadarbības un fizisko aktivitāšu prasmes, šonedēļ, no 25. līdz 27. jūnijam, norisinās biedrības “Sporta klubs “Alerts”” nometne “Darboties prieks un sadarboties prieks”. Pagājušajā nedēļā aizvadīta pirmā nometne, savukārt nākamās pašvaldības atbalstītās nometnes plānotas augustā un skolēnu rudens brīvlaikā.

Maija beigās pašvaldība izsludināja konkursu par nometņu organizēšanu latviešu un ukraiņu bērniem un jauniešiem. No divpadsmit saņemtajiem pieteikumiem, komisija atbalstīja sešas nometnes – Jelgavas Pārlielupes pamatskolas nometni “Izzinu, piedzīvoju, mācos!”, jaunrades nama “Junda” nometni “Kopā būt”, biedrības “Sporta klubs “Alerts”” divas nometnes “Darboties prieks un sadarboties prieks” un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas divas nometnes “Tehnoloģijas, kas mūs vieno vasarā” un “Tehnoloģijas, kas mūs vieno rudenī”.

Atbalstītās nometnes plānotas kā trīs dienu dienas nometnes un tiks īstenotas līdz skolēnu rudens brīvlaikam oktobrī, katrā nometnē piedaloties piecpadsmit līdz divdesmit bērniem un jauniešiem. Nometnes saturs tematiski un mērķtiecīgi veidots tā, lai tas sniegtu atbalstu bērniem un jauniešiem valsts valodas prasmju apguvē un pilnveidē, pilnveidotu komunikācijas, sadarbības un sociāli emocionālās prasmes, veidotu bērnu un jauniešu fizisko aktivitāšu un veselīga dzīvesveida un cilvēkdrošības paradumus.

Savukārt, jūnija sākuma pašvaldība izsludināja konkursu par neformālo izglītības pasākumu organizēšanu ukraiņu bērniem un jauniešiem. Tika saņemti divi pieteikumi un konkursa komisija atbalstīja abus pieteikumus. Jaunajam mācību gadam sākoties, neformālie izglītības pasākumi norisināties SIA “Mītavas elektra” pirmsskolas izglītības iestādē “Ābelīte” piecu un sešu gadus jauniem bērniem “Pasniedz roku bērnam”. Tie notiks vienu reizi nedēļā, kopā desmit reizes. Tāpat septembrī Jelgavas Amatu vidusskolā norisināsies četru dienu pasākums “Iepazīsti tērpu stilista, vizāžista un friziera profesijas! Darām kopā!” 14 līdz 18 gadus veciem bērniem.

Jāpiebilst, ka augustā tiks atkārtoti izsludināts konkurss “Atbalsta programmas “Neformālās izglītības pasākumi, tajā skaitā latviešu valodas apguve, Ukrainas bērniem un jauniešiem” īstenošana”, kurā pieteikties varēs iestādes, organizācijas un personas, kas gatavas piedāvāt neformālās aktivitātes 5–18 gadu veciem Jelgavā dzīvojošiem bērniem un jauniešiem no Ukrainas.