14.6 °C, 0.8 m/s, 89.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaIvanofrankivskas iedzīvotājiem nogādātas jau sešas jelgavnieku sarūpētas palīdzības kravas; tiek gatavota nākamā
Ivanofrankivskas iedzīvotājiem nogādātas jau sešas jelgavnieku sarūpētas palīdzības kravas; tiek gatavota nākamā
12/05/2022

Šonedēļ Jelgavas sadraudzības pilsētā Ivanofrankivskā Ukrainā nogādāta jau sestā palīdzības krava ar jelgavnieku sarūpētām lietām, tostarp aizvests jelgavnieku dāvināts mikroautobuss, ar kuru sadraudzības pilsētā tiek izvadāta humānā palīdzība, jelgavnieku veidotie maskēšanās tīkli un džips Ukrainas karavīriem. Turpinot atbalstīt sadraudzības pilsētu Ivanofrankivsku un Ukrainas iedzīvotājus, jelgavnieki aicināti sarūpēt pirmās nepieciešamības, sadzīves un medicīnas preces, lai pēc Jelgavas pilsētas svētkiem tās vestu uz Ukrainu. Ziedojumus var nogādāt Sabiedriskajā centrā Skolotāju ielā 8 katru darbdienu no pulksten 8 līdz 19.

Jelgavas ukraiņu kultūras centra “Džerelo” priekšsēdētājs Bogdans Timkivs stāsta, ka šonedēļ uz Ukrainu aizvesti jelgavnieku sarūpēti medikamenti, bērnu pārtika un autiņbiksītes, veļas mazgājamā mašīna, velosipēds, lukturi un baterijas, pārtika. “Šajā reizē Ukrainā nogādājām arī jelgavnieku darinātos maskēšanās tīklus, un tas viss tika aizvests ar SIA “Signum” dāvināto mikroautobusu, kuru atstājām Ivanofrankivskā. Šobrīd tas tiek izmantots humānās palīdzības piegādei iedzīvotājiem uz karadarbības zonām. Tāpat, pateicoties ziedotājiem, Ukrainas karavīriem nogādājām džipu,” stāsta B.Timkivs.

 

Jau maija beigās Ivanofrankivskā iecerēts nogādāt jaunu palīdzības kravu. “Ukrainas iedzīvotāji pateicas jelgavniekiem par līdz šim izrādīto dāsnumu, taču saprotam, ka apstākļi Ukrainā nav būtiski mainījušies, tādēļ palīdzība ir nepieciešama joprojām. Līdz ar to turpinām sniegt atbalstu mūsu sadraudzības pilsētas iedzīvotājiem un aicinām jelgavniekus ziedot pārtiku, pirmās nepieciešamības preces un daudz ko citu,” tā B.Timkivs.

 

Ivanofrankivskas pārstāvji aktualizējuši nepieciešamo lietu sarakstu, akcentējot, kas šobrīd tās iedzīvotājiem kara apstākļos ir ļoti nepieciešams, un to sarūpēšanā var iesaistīties jelgavnieki.

 

 

Iedzīvotāji sarūpēto katru darbdienu no pulksten 8 līdz 19 var nogādāt Sabiedriskajā centrā Skolotāju ielā 8. Tālrunis saziņai par ziedojumu nodošanu – 63005468.

 

Jautājumu gadījumā iedzīvotāji aicināti zvanīt Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa tālruni 8787.

 

 

Foto: B.Timkiva arhīvs

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē