20.9 °C, 2.1 m/s, 90.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIzbūvēta gājēju ietve Kalnciema ceļā
Izbūvēta gājēju ietve Kalnciema ceļā
08/12/2020

Uzlabojot gājēju drošību, Kalnciema ceļa posmā no Rīgas ielas līdz Loka maģistrālei izbūvēta un ekspluatācijā nodota vairāk nekā 1400 metru gara gājēju ietve. Tur pārbūvēts arī ielas apgaismojums, izveidota gājēju pāreja krustojumā ar Robežu ielu un ar Veco ceļu, kā arī sakārtotas sabiedriskā transporta pieturvietu platformas.

Gājēju ietves būvniecība Kalnciema ceļā tika sākta augustā, un 1. decembrī ietve nodota ekspluatācijā. Jelgavas pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” projektu vadītāja Liene Klauža stāsta, ka ietve Kalnciema ceļa posmā no Rīgas ielas līdz Loka maģistrālei izbūvēta pāra numuru pusē, tā ir vairāk nekā 1400 metru gara un 2,5 metrus plata, to klāj bruģa segums, kurā iestrādāts arī taktilais bruģis. Visā ietves izbūves posmā arī nomainītas iebrauktuvju caurtekas un veikta iebrauktuvju asfaltēšana.  

 

“Rūpējoties par iedzīvotāju drošību, Kalnciema ceļa krustojumā ar Veco ceļu un ar Robežu ielu izbūvēta gājēju pāreja ar atbilstošu apgaismojumu un arī gājēju ietves turpinājums ielas pretējā pusē līdz sabiedriskā transporta pieturvietai. Iepriekš gājēju pārejas šajās vietās nebija,” stāsta L.Klauža, piebilstot, ka darbu gaitā izbūvēta arī elektronisko sakaru tīkla kanalizācija ar pieslēgumu pie Rīgas ielas un pārbūvēts esošais ielas apgaismojums, uzstādot 43 jaunus apgaismojuma balstus ar LED gaismekļiem. Tāpat pārbūvēta autobusu pieturvietas platforma pie Robežu ielas, bet autobusa pieturvietai pie Rīgas ielas uzstādīta arī nojume un soliņš. Lai, izbraucot no stāvvietas, netraucētu satiksmi uz Kalnciema ceļa, stāvvietas Rīgas ielā 1A un 1B būvdarbu gaitā pārbūvētas par slīpajām stāvvietām. Tur vieta paredzēta astoņām automašīnām, tostarp viena vieta – invalīdu transportam.

 

Ietvi Kalnciema ceļā izbūvēja SIA “Baltijas būve”. Darbu kopējās izmaksas ir 802 337,96 eiro ar PVN.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta, “Pilsētsaimniecība”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē