26.8 °C, 3.6 m/s, 38.2 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaKonkursā “FIZMIX Eksperiments” ceļojumu uz Šveici izcīna Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda
Konkursā “FIZMIX Eksperiments” ceļojumu uz Šveici izcīna Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda
14/04/2024

Sestdien Rīgā “ATTA centrā” Latvijas Fizikas festivālā norisinājās erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfināls un fināls, kurā kopumā sacentās 216 komandas no 145 Latvijas skolām. Finālā par erudītāko šogad atzīta Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda “Baloži pusdieno” skolotājas Kristiānas Rancānes vadībā.

Sīvā konkurencē uzvarētāju komanda, kuras sastāvā startēja Loreta Brasava-Muižniece (komandas kapteine), Ilans Bagātais, Nils Ozols, Kārlis Zikmanis, Madara Joma, izcīnīja galveno balvu – ceļojumu uz Šveici, lai apmeklētu Eiropas Kodolpētniecības centru CERN un tā slaveno Lielo hadronu paātrinātāju, kā arī viesotos Šveices zinātnes centrā “Technorama”.

Otro vietu konkursā ieguva komanda “Azartspēļu ministri” no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Savukārt komanda “Elektromagnētiskā elite” no Siguldas Valsts ģimnāzijas palika trešā.

Starp pārējiem finālistiem bija Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-liceja komanda “Baltais celiņš”, Limbažu Valsts ģimnāzijas komanda “Baroni” un Liepājas Jāņa Čakstes vidusskolas komanda “Jauda”.

Komandām konkursā bija jāsacenšas vairākās kārtās, risinot Latvijā vadošu ekspertu īpaši izveidotus uzdevumus. Bez fizikas tajos bija jādemonstrē erudīcija arī citos dabaszinātņu priekšmetos, tādējādi parādot vispusīgas zināšanas.

Erudīcijas konkursam, kuram ir atklātās fizikas olimpiādes statuss, šogad kopumā bija pieteikušies 1080 skolēni, un tā pirmā atlases kārta norisinājās neklātienē. Savukārt 300 zinošākie 8. un 9. klašu skolēni no visiem Latvijas reģioniem tikās konkursa pusfinālā un finālā, kas norisinājās Latvijas Fizikas festivāla ietvaros.