24.2 °C, 1.9 m/s, 72.7 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneJŪNIJĀ REĢISTRĒ SAVU BĒRNU! Četrus un piecus gadus veciem bērniem divos privātajos bērnudārzos piedāvā mācīties bez vecāku līdzmaksājuma
JŪNIJĀ REĢISTRĒ SAVU BĒRNU! Četrus un piecus gadus veciem bērniem divos privātajos bērnudārzos piedāvā mācīties bez vecāku līdzmaksājuma
17/06/2024

Jelgavas pašvaldība ir piesaistījusi Eiropas Sociālā fonda finansējumu projektam «Atbalsts privātā pirmsskolas izglītības pakalpojuma iegādei». Tas paredz iespēju bērniem, kuri dzimuši 2019. un 2020. gadā un šobrīd reģistrēti rindā uz pašvaldības bērnudārzu, no 1. septembra apgūt pirmsskolas izglītības programmu bez vecāku līdzfinansējuma divos privātajos bērnudārzos – «Ābelītē» un «Pīlādzītī». Pašvaldība vecākus aicina piedalīties aptaujā, lai noskaidrotu viņu gatavību iesaistīties projektā un līdz 30. jūnijam savam bērnam izvēlēties vienu no šiem bērnudārziem. Līdz 14. jūnijam bija saņemti 100 vecāku pieteikumi.

Iepirkuma rezultātā no 1. septembra projekta finansētas vietas 2019. un 2020. gadā dzimušiem bērniem tiek piedāvātas divās pirmsskolas izglītības iestādēs – «Ābelītē» un «Pīlādzītī». Tas nozīmē, ka tiem šī vecuma Jelgavas bērnu vecākiem, kuri vēlēsies iesaistīties projektā, būs jāreģistrē bērns vienā no minētajiem bērnudārziem. Šajā gadījumā vecākiem būs jāsedz tikai bērna ēdināšanas izdevumi privātajā pirmsskolas izglītības iestādē.

Lai ģimene varētu iesaistīties projektā un saņemt apmaksātu vietu privātajā bērnudārzā:

  • līdz uzņemšanai privātajā bērnudārzā bērnam ir jābūt reģistrētam Jelgavas pašvaldības bērnu reģistrā pirmsskolas izglītības apguvei (pirmsskolu rindā);
  • bērna un vismaz viena no vecākiem (likumiskajam pārstāvim) dzīvesvietai ir jābūt reģistrētai Jelgavā;
  • jānoslēdz līgums par iesaisti projektā vismaz uz vienu gadu, izslēdzot iespēju mainīt izglītības iestādi.

Līdz 30. jūnijam pašvaldība aicina 2019. un 2020. gadā dzimušo bērnu vecākus, kuru bērniem nav nodrošināta vieta pašvaldības bērnudārzā, piedalīties aptaujā, lai noskaidrotu, vai ģimene ir gatava iesaistīties projektā un sava bērna turpmākām izglītības gaitām izvēlēties privāto pirmsskolas izglītības iestādi «Ābelīte» vai «Pīlādzītis». Aptaujas anketa ir pieejama tīmekļvietnē Jelgava.lv.

Pēc aptaujas anketas aizpildīšanas Jelgavas Izglītības pārvalde sazināsies ar vecākiem par bērna uzņemšanu projekta finansētā pirmsskolas izglītības programmā izvēlētajā privātajā izglītības iestādē.

Jāuzsver, ka projekta īstenošanas laiks ir trīs mācību gadi – no 2024. gada 1. septembra līdz 2027. gada 31. augustam. Tas nozīmē, ka visi bērni, sākot no četru gadu vecuma, kuri tagad iesaistīsies projektā, līdz pat skolas gaitu uzsākšanai varēs saņemt projekta finansētu vietu privātajā bērnudārzā.

Papildinformāciju par iesaisti projektā var uzzināt, zvanot Jelgavas Izglītības pārvaldei pa tālruni 63012465 vai 63012460. Savukārt plašāku informāciju par projektā iesaistītajām privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm var uzzināt, sazinoties ar «Ābelīti» vai «Pīlādzīti».

Pirmajā iepirkumā par šī pakalpojuma nodrošināšanu uzvarēja «Ābelīte», piedāvājot 25 vietas 2019. gadā dzimušajiem bērniem un 50 vietas 2020. gadā dzimušajiem bērniem. Savukārt «Pīlādzītis» nodrošinās 72 vietas 2019. gadā dzimušajiem bērniem un 96 vietas 2020. gadā dzimušajiem bērniem.