15.1 °C, 1 m/s, 97.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība“Rullītī” aizvadītas skolēnu un studentu pašbūvēto auto sacensības
“Rullītī” aizvadītas skolēnu un studentu pašbūvēto auto sacensības
20/06/2023

Sporta un atpūtas kompleksa “Rullītis” trasē aizvadītas skolēnu un studentu pašbūvētu transportlīdzekļu energoefektivitātes sacensības “E-es”. Par vienu no labākajiem auto tajās atzīts Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas komandas “GVAP” auto.

Pasākumu organizēja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, un šis bija Latvijā pirmais pasākums, kas veltīts jauniešu elektrotransportlīdzekļu prototipu būvei. Tajā uzsvars likts uz ekonomikas tendencēm, otrreizēju izejmateriālu un atjaunīgās enerģijas izmantošanu, radošumu, inženierzinātnēm un IT.

Visas dienas garumā komandas ar pašbūvētiem elektrotransportlīdzekļiem sacentās dragreisa, vadāmības, bremzēšanas, ekonomiskākās braukšanas un ātruma sacensībās.

“Bija ļoti interesanti vērot skolēnu izdomu, stūres mehānismu (elektropiedziņa no spēļu konsoles, stūrēšana ar kājām un ķermeni vai līdzsvaru), piedziņas, vadītāja pozīcijas, vēja pretestības samazināšanas tehniskos risinājumus. Šie transportlīdzekļi tapa daudzu mēnešu garumā, sākot no idejas izpildījuma putuplastā, beidzot ar gatavu auto. Vairumam komandu beidzamās nedēļas pagāja īpaši saspringtā darbā – mērot, urbjot, zāģējot, lodējot un programmējot. Tādējādi praksē – taisot un pārtaisot – apgūti daudzi fizikas principi un pat ceturtklasniekiem valodas krājums papildinājies ar tādiem jēdzieniem kā “jauda”, “ampēri”,” stāsta viens no sacensību organizatoriem Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktores vietnieks Kaspars Antonevičs.

Sacensībās uzvaras laurus plūca trīs komandas – “VIP power electronics” no Rīgas Tehniskās universitātes, “GVAP” no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas un “Neesmu gulējis” no Zviedrijas Karaliskā tehnoloģiju institūta.

Sacensības “Rullītī” rīkoja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas IT/inženierzinātņu programmas komanda, kas saka milzu paldies par atbalstu un ticību izvirzītajām vērtībām pilsētas pašvaldībai un pārējiem atbalstītājiem.

Sīkāka informācija par sacensību norisi atrodama sociālajā tīklā facebook.com/jtvees.