1.4 °C, 1.9 m/s, 85.6 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaIzglītības iestādēm pasniedz jaunu pamatzināšanu rulli un grāmatas
Izglītības iestādēm pasniedz jaunu pamatzināšanu rulli un grāmatas
29/01/2024

Pilsētā turpinot Draudzīgā aicinājuma dienas tradīciju, pirmdien pašvaldība Jelgavas izglītības iestādēm un bibliotēkām pasniedza grāmatas un jau trīspadsmito Jelgavas pamatzināšanu rulli. Tas ir informatīvs plakāts ar pilsētai svarīgiem faktiem, ko būtiski zināt katram jelgavniekam. Rullis izdots divos variantos, lai saprotamā valodā gan bērniem, gan pieaugušajiem sniegtu informāciju par Jelgavas tīmekļvietni Jelgava.lv, kas šobrīd ir galvenais informācijas avots pilsētā. 

Jelgava ir vienīgā pilsēta Latvijā, kas izdod informatīvus plakātus ar pilsētas svarīgāko faktu apkopojumu. Pirmo pilsētas pamatzināšanu rulli pašvaldība izglītības iestādēm pasniedza 2012. gadā, tajā iekļaujot informāciju par Jelgavas simboliku – pilsētas ģerboni, karogu un logotipu – un tā iedibinot ikgadēju tradīciju jelgavniekiem atgādināt arī par dažādiem citiem pilsētas faktiem, notikumiem un vietām. Turklāt pamatzināšanu rullis ik gadu tiek pasniegts ne tikai izglītības iestādēm, bet arī izvietots pilsētvidē – autobusu pieturvietās, un šis gads nebūs izņēmums. Ar visiem līdz šim izdotajiem pamatzināšanu ruļļiem ikviens var iepazīties ŠEIT.

Draudzīgā aicinājuma pasākums pilsētā notika 29. janvārī Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā, kur pamatzināšanu ruļļus un grāmatas saņēma 40 izglītības iestāžu vadītāji, Jelgavas Pilsētas bibliotēka un tās filiāles, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs un Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs.

Jaunākais informatīvais plakāts vēsta par tīmekļvietni Jelgava.lv, kuras skatījumu skaits 2023. gadā pirmo reizi pārsniedzis 2,5 miljonus, reģistrējot 2 584 051 apmeklējumu un viennozīmīgi apstiprinot Jelgava.lv līderpozīcijas informācijas nodrošināšanā pilsētā. Pamatzināšanu rullī iekļauta arī informācija par Jelgavas oficiālajiem sociālo tīklu profiliem.

Līdz ar pamatzināšanu rulli pasniegtas grāmatas – pirmsskolas izglītības iestādes saņēma Rūtas Reinikas-Preisas un Laura Reinika radīto grāmatu “Ričijs Rū rīko koncertu 2”, pamatskolas un sākumskolas – pēc Tūves Jānsones darbu motīviem veidoto grāmatu “Piedzīvojumi Muminlejā”, bet vidusskolas un pilsētas sporta skolas – Melas Robinsas grāmatu “Ieradums “Dod 5!””.

“Šī pamatzināšanas ruļļa ideja ir iedzīvotājiem sniegt informāciju par to, kas ir Jelgava un ko svarīgi zināt katram jelgavniekam. Būsim stipri, radoši, kritiski domājoši un patriotiski!” tā Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Draudzīgo aicinājumu 1935. gada 28. janvārī aizsāka bijušais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis un 1994. gadā atjaunoja neatkarību atguvušās Latvijas pirmais Valsts prezidents Guntis Ulmanis ar mērķi aicināt ikvienu atcerēties savu bijušo skolu un dāvināt tai grāmatas, mākslas priekšmetus vai ziedot līdzekļus.

Jelgavā Draudzīgā aicinājuma diena atzīmēta jau 22. reizi.