23.9 °C, 1.8 m/s, 72 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaIzglītības kvalitātes balvu saņem vēl 92 izglītojamie
Izglītības kvalitātes balvu saņem vēl 92 izglītojamie
06/06/2022

Pirmdien vēl 92 pilsētas izglītības iestāžu audzēkņiem, kuru vidējā atzīme mācību gada noslēgumā ir vismaz 8,5 balles, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš pasniedza Izglītības kvalitātes balvu. Diviem Jelgavas tehnikuma 2. kursa audzēkņiem, kuri mācību gadu noslēguši ar vidējo vērtējumu 10 balles, A.Rāviņš pasniedza savu īpašo balvu. 

Jau pagājušajā nedēļā Izglītības kvalitātes balvu saņēma Jelgavas Pārlielupes pamatskolas, Jelgavas 4. vidusskolas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas 5. vidusskolas un Amatu vidusskolas teicamnieki, bet pirmdien sveikti Jelgavas Centra pamatskolas, Jelgavas Mūzikas vidusskolas un Jelgavas tehnikuma labākie.

 

Izglītības kvalitātes balvu Jelgavas tehnikumā saņēma 80 topošie dažādu jomu speciālisti no 1. līdz 4. kursam. Divi no viņiem – Evelīna Frīdenberga-Tomaša un Dāgs Neliuss – šo mācību gadu ir noslēguši ar izcilību. Līdz ar to Jelgavas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš viņiem pasniedza arī īpašo balvu, ko pēc savas iniciatīvas domes priekšsēdētājs pasniedz skolēnam, kurš mācību gadu noslēdzis ar izcilību jeb vidējo atzīmi 10 balles.

 

“Iepriekšējo mācību gadu noslēdzu ar 9,7 ballēm un priecājos būt starp tiem jauniešiem, kuri saņēma Jelgavas Izglītības kvalitātes balvu. Šogad izvirzīju sev jaunus mērķus un ieguldīju milzīgu darbu, lai tiktu līdz šādam rezultātam. Man gribas lauzt stereotipu, ka tikai puišiem ir labi rezultāti IT jomā, līdz ar to ir motivācija censties. Patiesi priecājos, ka šo mācību gadu noslēdzu ar izcilību un par savu darbu saņemu arī īpašo balvu,” saka topošā programmētāja Evelīna, kura mācās 2. kursā. Viņa uzskata: ja kaut kas nepadodas vai kaut ko nesaprot, ir jākomunicē ar pasniedzējiem un kursabiedriem. Izcilniece atzīst, ka lielākas pūles bija jāpieliek fizikā un programmēšanā. “Svarīgi ir spēt koncentrēties, mācēt plānot laiku un doties uz savu izvirzīto mērķi. Tad viss izdodas,” tā Evelīna.

 

“Galvenais ir vēlme darīt. Protams, bija priekšmeti, kuros vajadzēja piestrādāt vairāk, taču ar pareizu attieksmi un laika plānošanu visu var dabūt gatavu. Skolotāji šajā skolā ir ļoti pretimnākoši un labprāt palīdz, īpaši tad, ja redz, ka esi ieinteresēts tajā, ko dari,” saka topošais programmēšanas tehniķis Dāgs, kurš mācās tehnikuma 2. kursā. Viņš atzīst, ka jūtas īstajā vietā, viņam patīk tas, ko dara, līdz ar to mācīties esot daudz vieglāk. Puisis novērtē to, ka par labi padarītu darbu gada noslēgumā saņem arī pateicību no pilsētas – Izglītības kvalitātes balvu.

 

Izglītības kvalitātes balvu – 75 eiro – šajā mācību gadā kopumā saņem 591 izglītojamais no vispārējās izglītības un profesionālās izglītības iestādēm.

 

Trīs pilsētas skolēni šo mācību gadu noslēdz ar augstāko vidējo vērtējumu – 10 balles. Viens izcilnieks ir Jelgavas Pārlielupes pamatskolas 8. klases skolnieks Pāvels Baks, bet divi – E.Frīdenberga-Tomaša un D.Neliuss – mācās Jelgavas tehnikumā.

 

Jelgavas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš, sveicot Jelgavas tehnikuma teicamniekus, novērtēja tehnikuma ieguldījumu un jauniešu motivāciju sasniegt labākus rezultātus. “Uzskatu, ka tehnikums ir specifiska izglītības iestāde, kas dod pamatu tālākai izglītībai. Paldies jums par ieguldījumu! Lai mierīga vasara, izdodas atpūsties un ar jauniem spēkiem septembrī atgriezties skolas solā!” tā priekšsēdētājs. Savukārt Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza uzsvēra, ka Izglītības kvalitātes balva ir apliecinājums tam, ka tehnikuma jaunieši prot sistemātiski un mērķtiecīgi strādāt. “Gada vidējā atzīme 8,5 balles – tas nav nedēļas darbs un nopelns. Neapstājieties pie sasniegtā!” vēlēja G.Auza.

 

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē