-6 °C, 3.1 m/s, 87.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIzglītos Jelgavas vidusskolēnus par darba tiesībām un darba aizsardzību
Izglītos Jelgavas vidusskolēnus par darba tiesībām un darba aizsardzību
27/03/2009

Pirmdien, 30.martā, Jelgavas 4. vidusskolā, plkst. 14:30, turpinot izglītojošo kampaņu Latvijas skolās, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) izglītos pēdējo klašu audzēkņus par aktuāliem darba tiesību un darba aizsardzības jautājumiem.

Pirmdien, 30.martā, Jelgavas 4. vidusskolā, plkst. 14:30, turpinot izglītojošo kampaņu Latvijas skolās, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) izglītos pēdējo klašu audzēkņus par aktuāliem darba tiesību un darba aizsardzības jautājumiem.

Latvijas un pasaules pieredze rāda, ka jaunieši ir īpaši neaizsargāti darba vidē. Salīdzinājumā ar citu vecuma grupu darba ņēmējiem nelaimes gadījumi darbā (bez traģiskām sekām) par vismaz 50% biežāk skar 18–24 gadus vecus darbiniekus. Tam ir vairāki cēloņi, tai skaitā psiholoģiskā un fiziskā brieduma trūkums, kā arī nepietiekamas zināšanas un izpratne par drošību un veselības aizsardzību darbā. Otra valstī aktuāla problēma ir tiesisko attiecību prasību neievērošana, kas īpaši skar jaunos darbiniekus.

Pasākums Jelgavas 4. vidusskolā sāksies plkst. 14:30 un tā laikā ar jauniešiem tiksies LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, Labklājības ministrijas Darba departamenta direktora vietnieks Renārs Lūsis, konsultants darba aizsardzības jautājumos Mārtiņš Pužuls un Jelgavas konsultatīvā centra vadītāja Ligita Brahmane.

Vieslekcijas laikā skolēniem būs iespēja noklausīties lektoru prezentācijas, piedalīties diskusijā un uzzināt sev interesējošos jautājumus par darba tiesībām un darba aizsardzību, noskatīties speciāli jauniešiem veidotas īsfilmas par darba drošību un pārbaudīt lekcijā apgūtās zināšanas, piedaloties atraktīvā konkursā.

Lekcija Jelgavas 4. vidusskolā ir jau trešā no kopējā LBAS organizētā vieslekciju cikla, divpadsmit Latvijas skolās Daugavpilī, Liepājā, Valmierā un Jelgavā. Pirmā “Zinu savas tiesības!” vieslekcija notika š.g. 18. martā, Daugavpils 17. vidusskolā. Otrā vieslekcija norisinājās š.g. 24. martā J. Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolā. Vieslekciju galvenais mērķis ir veicināt skolēnu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas.

”Laikā, kad ar katru dienu strauji pieaug bezdarbnieku skaits un pieaug darba tiesisko attiecību prasību neievērošanu no darba devēju puses, mēs aicinām izglītības iestādes vairāk pievērsties jautājumiem, kas skar jauniešu gatavību sākt darba dzīvi, jo viņi ir īpaši neaizsargāti darba vidē,” norāda LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Vieslekcijas notiek Eiropas Sociālā fonda projekta „Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos” ietvaros, kura viens no galvenajiem uzdevumiem ir sniegt konsultācijas strādājošajiem darba tiesību un darba aizsardzības jomā, kā arī palīdzēt rast praktisku risinājumu darba strīdu gadījumos.
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība ir lielākā nevalstiskā organizācija Latvijā, kura apvieno 21 dalīborganizāciju, īstenojot profesionālu arodbiedrības biedru un darba ņēmēju interešu aizstāvību nozaru un starpnozaru līmenī.

Informāciju sagatavoja:
Dace Avena
LBAS komunikācijas konsultante
Mob. tālr. 29110260