26.9 °C, 2.3 m/s, 60.6 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaIzlaidumu svin Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas absolventi
Izlaidumu svin Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas absolventi
08/06/2022

Jelgavā sācies izlaidumu laiks. Kā pirmajiem svinīgais pasākums brīvdabas koncertzālē Mītava trešdien notika Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas divpadsmitajiem. Šo skolu absolvē 40 jaunieši, bet kopumā vidusskolas, ģimnāzijas un profesionālās izglītības iestādes mūsu pilsētā šogad pabeigs vairāk nekā 600 jauniešu. Ceturtdien brīvdabas koncertzālē Mītava tiks svinēts Tehnoloģiju vidusskolas 9. klašu izlaidums, bet sestdien izlaidums būs Jelgavas Mūzikas vidusskolā. Lielākajai daļai pilsētas skolu izlaidumi notiks nākamnedēļ, profesionālajās skolās – pēc Līgosvētkiem.

Izlaidumu maratonu mūsu pilsētā šogad ievada Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, un to šogad absolvē divas klases – 40 jaunieši, kuri mācījušies vai nu vispārizglītojošajā klasē, vai tā sauktajā inženieru klasē, kur līdztekus obligātajai mācību programmai jauniešiem bija iespēja iegūt arī metinātāja sertifikātu, CNC darbgalda iestatītāja vai “Microsoft” sertifikātu. Lai gan izlaidums šodien, eksāmens “Microsoft” sertifikāta iegūšanai vēl tikai priekšā – tas notiks 15. jūnijā.

 

Divi Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas divpadsmitie uzrādījuši atzinīgu rezultātu mācību priekšmetu olimpiādēs – inženieru klases absolvents Markuss Laizāns šogad ieguva Atzinības rakstu matemātikas olimpiādē valsts posmā un 3. vietu atklātajā matemātikas olimpiādē valstī, bet vispārizglītojošās klases absolvente Sabīne Karlsone šajā mācību gadā ieguva atzinību valsts krievu valodas olimpiādē.

 

Svētku reizē vienam jaunietim par mācību sasniegumiem un aktīvo darbību skolas labā tradicionāli pasniegta arī Finanšu ministrijas naudas balva “Pateicība simtgades izcilniekam” 500 eiro apmērā, un to saņēma Tehnoloģiju vidusskolas absolvente Anda Jakovska. Skolas direktores vietniece Baiba Balode-Lukjanska, kura 1. jūlijā stāsies šīs skolas direktores amatā, stipendijas saņēmēju raksturo kā ļoti atvērtu un atbildīgu jaunieti, uz kuru vienmēr var paļauties. Turklāt vidusskolas kolektīvs mudina Andu studēt pedagoģiju un atgriezties skolā jau kā kolēģei. “Anda ir sabiedriski aktīva, darbojas skolas teātrī, ir piedalījusies daudzu skolas pasākumu organizēšanā un arī vadīšanā. Viņa arī labi mācās, piedalījusies mācību priekšmetu olimpiādēs – šajā mācību gadā izcīnīja 1. vietu pilsētas angļu valodas olimpiādē, ieguva atzinību pilsētas olimpiādē vēsturē. Viņa ir ļoti atbildīga – Anda ir cilvēks, uz kuru varam paļauties, tāpēc mēs viņu saredzam savā pedagogu kolektīvā,” saka B.Balode-Lukjanska.

 

Skolas direktore Valentīna Maido, uzrunājot absolventus, uzsvēra, ka šī patiešām viņiem ir īpaša diena. “Jūs saņemat dokumentu, kas ir apliecinājums tam, ka esat Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas absolventi un tieši šajā skolā esat guvuši pirmo nopietno dzīves pieredzi. Šis ir ļoti nopietns brīdis jūsu dzīvē, jo kaut kas ir beidzies un kaut kas nezināms jūs sagaida. Viegli nebūs, jo priekšā daudz neskaidrību, taču atcerieties, ka arvien nozīmīgākas kļūs vērtības, kas ir katrā no jums. Un atcerieties, viena no svarīgākajām ir kritiskā domāšana. Jūs arvien mazāk varēsiet uzticēties savām acīm un ausīm, bet jums ir jātic savām vērtībām,” tā V.Maido, mudinot jauniešus sapņot un būt mērķtiecīgiem, lai sasniegtu virsotnes. Direktore paldies teica arī pedagogiem un skolēnu vecākiem, kuri palīdzēja jauniešiem ceļā uz izaugsmi.

 

Tehnoloģiju vidusskolas divpadsmitos sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne. “Šodien ir tā diena, kad zināmā mērā plūcat darba augļus par to, kas 12 gados ir paveikts. Šī ir gandarījuma diena par paveikto, kurā daudz nezināmā par to, kas katru no jums sagaida. Lai atveras durvis un rodas jaunas iespējas, lai pati Laima stāv jums klāt. Novēlu nebaidīties izvirzīt augstus mērķus un vienmēr būt ceļā uz tiem,” tā R.Vectirāne, mudinot atcerēties, ka nav labākas un drošākas vietas par mājām. “Lai kurp arī jūsu ceļi vestu, atcerieties, ka pilsēta vienmēr gaida izcilus speciālistus, kas dos savu pienesumu tās izaugsmē,” tā R.Vectirāne.  

 

Jāpiebilst, ka katrs 12. klases absolvents saņem īpašu dāvanu no pilsētas – Jelgavas nozīmīti un Jelgavas domes priekšsēdētāja vēlējumu, kas katru absolventu aicina lepoties ar Jelgavu – vietu, no kuras viņš ir nācis, kur vienmēr var atgriezties, kur var apliecināt sevi un smelties spēku jauniem izaicinājumiem.

 

Pēc Jelgavas Izglītības pārvaldes datiem, 12. klasi un profesionālās izglītības iestādes mūsu pilsētā šogad absolvēs vairāk nekā 600 izglītojamo. Vispārējās vidējās izglītības sertifikāti tiks izsniegti 29. jūnijā. Skolēni, kuri kārtos vispārējās vidējās izglītības centralizētos eksāmenus papildtermiņā, sertifikātus saņems 5. jūlijā.

 

Ar izlaidumu datumu un laiku pārējās pilsētas izglītības iestādēs var iepazīties ŠEIT

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvadē