23.2 °C, 5.2 m/s, 48.1 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaIzlaidumus aizvada Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Amatu vidusskolas beidzēji
Izlaidumus aizvada Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Amatu vidusskolas beidzēji
26/06/2020

26. jūnijā izlaidumus aizvadījuši Jelgavas Amatu vidusskolas jaunie speciālisti, kā arī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas absolventi, ģimnāzistu izlaidumam pirmoreiz notiekot ārpus telpām, brīvdabas koncertzālē “Mītava”.

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā aizvadīts 25. skolas izlaidums, šogad atestātu saņemot kopumā 73 skolēniem trijās klasēs. Zīmīgo izlaidumu “Spīdolieši” aizvadījuši līdz šim neierastā formātā – ārpus skolu zālēm, brīvdabas koncertzālē “Mītava” , ļaujot svinīgajā pasākumā piedalīties arī vecākiem, bet pārējiem ģimenes locekļiem, draugiem un atbalstītājiem vērojot izlaiduma norisi tiešraidē. “Šodien skolā vēl noritēja mācību diena, jo četri mūsu skolēni rakstīja eksāmenu fizikā, bet nu svinīgi atzīmējam izlaidumu. Šis gads būtiski mainīja attieksmi pret ikdienas darbu, saziņu un to, kas ir skola, bet atmiņā paliks arī daudz kas cits. Jūs, divpadsmitie, atcerēsimies ar jūsu sienas gleznojumu, ar māksliniecisko žetonvakaru, kas bija mūsu pēdējais lielais pasākums pirms attālinātā darba, kā arī jūsu moto “Pusceļā starp diviem sākumiem”,” beidzējus uzrunāja ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse, aicinot absolventus uz atkalsatikšanos jau augustā, kā arī vadot absolventu mācību stundas un salidojumos.

 

“Šodien absolventi ver ciet savas skolas durvis, lai meklētu nākošās. Daudzi jau ir izvēlējušies, kas būs viņu tālākais virziens, un ikkatram novēlu atvērt pareizās durvis, būt radošiem un atbildīgiem, jo esat vajadzīgi Jelgavai, Zemgalei un Latvijai,” “Spīdoliešus” sveica Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, īpašu pateicību veltot arī ikvienam pedagogam, uz kuru pleciem balstījies attālinātais mācību process, kas veiksmīgi ticis pārvarēts. Savukārt Jelgavas izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza novēlēja ikvienam ģimnāzijas beidzējam veiksmīgu tālāko izaugsmes ceļu, uzsverot, ka jaunieši jau pierādījuši savas rūpes un atbildību pret mācībām, atsākot gatavošanos eksāmenu sesijai klātienes konsultācijās. Pateicības skolai veltīja arī paši jaunieši, pasniedzot dāvanu – iespēju ģimnāzijai iegūt jaunu, īpaši pagatavotu pulksteni, ko nolemts veidot skolas aktu zālei.

 

Izlaidums piektdien aizvadīts arī Jelgavas Amatu vidusskolā, kuru šogad absolvē 58 jaunie speciālisti – mazumtirdzniecības komercdarbinieki, tērpu izgatavošanas un stila speciālisti, programmvadības metālapstrādes darbgaldu iestatītāji, montāžas darbu atslēdznieki, pavāri, frizieri un virtuves darbinieki. Visvairāk absolventu šogad ir frizieru un pavāru specialitātē – katrā 11 jaunieši. Skolas direktore Edīte Bišere svinīgajā pasākumā atzina, ka šie jaunieši skolu absolvējuši ar augstiem rezultātiem un vēlēja viņiem pie sasniegtā neapstāties. “Īpašs paldies tiem jauniešiem, kuri sevi labi apliecinājuši arī praksē ārzemēs, tādējādi uzkrājot zināšanas un pieredzi turpmākajai dzīvei. Lai jums tālākajā ceļā viss izdodas un izvēlētā profesija dod gandarījumu,” vēlēja skolas direktore, īpaši lepojoties ar absolventi Elīnu Kiseļovu, kura šogad saņem arī Finanšu ministrijas “Pateicību Simtgades izcilniekam” – vienreizēju 500 eiro lielu naudas balvu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē