16.9 °C, 3.2 m/s, 67.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeIzmantojot karsto asfaltu, atjaunots segums ūdensvada avārijas rakšanas vietās Satiksmes ielā
Izmantojot karsto asfaltu, atjaunots segums ūdensvada avārijas rakšanas vietās Satiksmes ielā
15/04/2021

Trešdien ar karsto asfaltbetonu likvidētas tranšejas abu ūdensvada avāriju rakšanas vietās Satiksmes ielā starp Traktoristu un Vasaras ielu, informē pašvaldības iestāde Pilsētsaimniecība.

SIA “Jelgavas ūdens” organizēja avārijas rakšanas vietu aizdarīšanu ar karsto asfaltu. Darbus pēc uzņēmuma noslēgtā līguma veic SIA “CBF “Ļ-KO””. Atbilstoši ceļu specifikāciju prasībām līdz maija sākumam veikto darbu vietā plānots uzklāt arī ielu horizontālo apzīmējumu un šuves aizpildīt ar bitumena mastiku. Šie darbi tiks organizēti labvēlīgos laikapstākļos.

 

 

Jau ziņots, ka Lieldienu brīvdienās Satiksmes ielā notika ūdensvada avārija. SIA “Jelgavas ūdens” operatīvi reaģēja un iespējami ātri atjaunoja ūdens piegādi 16 mājām. Pēc ūdensvada avārijas ielas posmā ieklāts aukstais asfalts, taču tas bija pagaidu risinājums. Iestājoties ielu remontdarbiem labvēlīgiem laikapstākļiem, šonedēļ abās avārijas vietās Satiksmes ielā segums atjaunots, izmantojot karsto asfaltu.

 

Satiksmes ielā tikai pagājušajā gadā par pašvaldības līdzekļiem tika nomainīta asfalta virskārta. Taču būtiski uzsvērt, ka tur netika veikta pilna ielas seguma nomaiņa, arī ūdensvada un kanalizācijas tīkli šajā ielā netika rekonstruēti. Satiksmes ielā 200 milimetru čuguna ūdensvads un 500 milimetru diametrā kanalizācijas vads ir būvēts 1980. gadā. “Šo cauruļu specifika ir, ka tās iespaido svārstīgi laikapstākļi – it īpaši ziemā un pavasarī, kad zeme sasalst un atkūst, mainās gruntsūdens līmenis. Līdz ar to gadās šādas avārijas, no kurām diemžēl neesam pasargāti,” jau iepriekš skaidroja “Jelgavas ūdens” tehniskais direktors Viktors Juhna.

 

Lai nomainītu tikai 500 metrus ūdensvada un 500 metrus kanalizācijas tīklu, būtu nepieciešams vairāk nekā pusmiljons eiro no pašvaldības budžeta, jo diemžēl esošo tīklu rekonstrukcijai nav iespējams piesaistīt ES fondu līdzekļus.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē