18.2 °C, 1.6 m/s, 69.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsIzmēģina spēkus “online” sacensībās
Izmēģina spēkus “online” sacensībās
10/09/2020

Lietuvā šovasar tika organizētas online sacensības svara bumbu celšanā, kurās pirmo reizi piedalījās arī Jelgavas sportisti Sintija un Andrejs Makuhas, izcīnot uzvaru katrs savā grupā.

Sacensību formāts bija 12 minūtes veikt vingrinājumu ar paša izraudzītu svara bumbu (svarā no 8 līdz 50 kilogramiem), nofiksējot svara bumbu nekustīgu virs galvas izstieptā taisnā rokā.

 

Sintija Makuha startēja profesionālo sieviešu grupā svara kategorijā līdz 68 kilogramiem. Viņa 16 kilogramus smagu svara bumbu 12 minūšu laikā pacēla 202 reizes, izcīnot 1. vietu. Kopumā sacensībām atvēlētajā laikā Sintija pacēla 3232 kilogramus.

 

“Man prieks, ka lietuvieši sarīkoja svara bumbu celšanas sacensības online, tāpat ir prieks, ka mūsdienās tādas iespējas pastāv, pat ja nevar darīt visu kā ierasts. Protams, klātienē ir cits azarts startēt, bet darīt to mājās ir lielāks izaicinājums sev pašai, lielāka iekšējā cīņa ar saviem spēkiem. Bet tā kā man patīk trenēties individuāli, tas īpaši lielākas grūtības nesagādāja. Runājot par rezultātu, manuprāt, nostartēju ļoti labi. Uzzinot par iespēju piedalīties, salīdzinoši īsā laikā sagatavojos sacensībām, jo pirms tam svara bumbas nebiju cēlusi diezgan ilgu laiku, tiesa gan, izturību un spēku trenēju citos veidos, bet tehniskais izpildījums bija jāatkārto,” stāsta Sintija.

Andrejs Makuha startēja profesionālo vīriešu grupā svara kategorijā līdz 68 kilogramiem un 32 kilogramus smagu svarabumbu 12 minūšu laikā pacēla 112 reizes. Kopējais viņa paceltais svars ir 3584 kilogrami. Tas viņam deva 1. vietu savā grupā.

 

“Ņemot vērā, ka vasarā nekad ar svara bumbām netrenējos, jo pietiek ar vasaras sporta veidiem svaigā gaisā, turklāt parasti arī sacensību kalendārs ir no septembra līdz maijam, mans rezultāts ir labs,” vērtē Andrejs. Viņš arī pašu sacensību online formātu vērtē atzinīgi. “Plusi – ērts laiks un vieta. Nav ceļa izdevumu. Netiek arī laiks tērēts ceļā. Mīnusi – nav sacensību azarta un atmosfēras. Nav komunikācijas ar citiem sportistiem par aktualitātēm, treniņu metodiku un tamlīdzīgām lietām. Īpaši ērts šāds formāts ir pandēmijas apstākļos, kad katrs starts ārvalstu sacensībās var nozīmēt 14 dienu pašizolāciju,” norāda sportists.

 

 

Foto: no S.Makuhas personīgā arhīva