17.9 °C, 0.8 m/s, 81.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaIznākusi aprīļa “Irbes izlase”
Iznākusi aprīļa “Irbes izlase”
04/04/2021

Iznākusi trešā Jelgavas pilsētas bibliotēkas video stāstu cikla “Irbes izlase” sērija, kurā reizi mēnesī konkrētā tematikā tiek iepazīstināts ar bibliotēkā atrodamām grāmatām. Par cikla simbolu apzināti izvēlēts gada putns laukirbe, kura bieži sastopama arī tuvējā apkārtnē. Cikla mērķis ir daudzināt vietējās dabas vērtības, tās caurvijot grāmatu stāstos.

Aprīļa “Irbes izlase” veltīta humoram un jautram garam. Šomēnes lasītāji aicināti iepazīt Ērika Hānberga grāmatu “Jums uzsmaida Omulību klubiņš” un Māra Bērziņa grāmatas “Gūtenmorgens”, TR Notāra “Pelēkzils uz rozā”, Arnolda Auziņa “Klausās un smej”, Dzintara Tilaka “Piķis un zēvele” un pavisam “Kaut ko labu” sniegs Iveta Krūmiņa.

 

Par gada putnu šogad Latvijā izvēlēta laukirbe un par gada augu parastā ķimene, jo abas pēdējos gados savvaļā ir stipri apdraudētas. Kā skaidro bibliotēkā, tā kā Jelgava lepojas atrasties Zemgales pašā viducī, ar stāstu ciklu cerēts palīdzēt daudzināt gan gada putnu, gan augu. Ikdienas darbs bibliotēkā nereti ir tikpat nepamanāms kā irbīte, bet rezultāts svarīgs kā ķimenīte uz ķimeņmaizītes, tāpēc bibliotēkas irbīte šogad tekalēs pa Jelgavas pilsētas bibliotēkas plauktiem un piemeklēs grāmatas ikvienam.

 

 

 

Foto: ekrānšāviņš

 

Informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka