19.5 °C, 5 m/s, 89.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaIznākusi jūnija “Irbes izlase”
Iznākusi jūnija “Irbes izlase”
11/06/2021

Kā jau katru mēnesi, arī jūnijā Jelgavas pilsētas bibliotēkas video stāstu cikls “Irbes izlase” iepazīstina ar bibliotēkā atrodamām grāmatām par dažnedažādām tēmām. Par cikla simbolu apzināti izvēlēts gada putns laukirbe, kura bieži sastopama arī tuvējā apkārtnē. Cikla mērķis ir daudzināt vietējās dabas vērtības, tās caurvijot grāmatu stāstos, informē bibliotēkā.

Jūnijā naktis ir īsas un gaišas kā piens, saullēkts svaigs un sārts kā zemeņoga, tāpēc šomēnes “Irbes izlase” veltīta zemenēm un pienam. Irbīte grāmatu plauktos atradusi Imanta Ziedoņa “Poēma par pienu”, Gunas Rozes “Zemenes ar pienu” un Rupi Kaura “Piens un medus”.  Šīs un daudzas citas grāmatas no latviešu un ārzemju literatūras var atrast un rezervēt Jelgavas pilsētas bibliotēkā.

 

Par gada putnu šogad Latvijā izvēlēta laukirbe un par gada augu parastā ķimene, jo abas pēdējos gados savvaļā ir stipri apdraudētas. Kā skaidro bibliotēkā, tā kā Jelgava lepojas atrasties Zemgales pašā viducī, ar stāstu ciklu cerēts palīdzēt daudzināt gan gada putnu, gan augu. Ikdienas darbs bibliotēkā nereti ir tikpat nepamanāms kā irbīte, bet rezultāts svarīgs kā ķimenīte uz ķimeņmaizītes, tāpēc bibliotēkas irbīte šogad tekalēs pa Jelgavas pilsētas bibliotēkas plauktiem un piemeklēs grāmatas ikvienam.

 

 

 

Foto: ekrānšāviņš

 

Informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka