22.6 °C, 2.4 m/s, 49 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaIzskanējis Brīvdabas koncertzāles “Mītava” atklāšanas koncerts
Izskanējis Brīvdabas koncertzāles “Mītava” atklāšanas koncerts
14/09/2019

Ar pašmāju mūziķu koncertu un diviem pirmatskaņojumiem piektdienas vakarā, 13. septembrī, pulksten 19 Pasta salā atklāta brīvdabas koncertzāle “Mītava“. 

Atklāšanas koncertā skatītājus priecēja pašmāju kolektīvi – Jelgavas kamerorķestris un tā mākslinieciskais vadītājs Aigars Meri, Jelgavas bigbends un diriģents Raitis Ašmanis, 4. vidusskolas meiteņu koris “Spīgo” un tā mākslinieciskā vadītāja Līga Celma-Kursiete. Koncerta skanējumu papildināja solisti – Elza Rozentāle, Juris Vizbulis, Katrīne Bindre, Madara Buškevica, Uldis Timma, Ingus Leilands un Juris Žvikovs (klavieres).

Domes priekšsēdētājs norādīja, ka Jelgava var būt ļoti lepna, jo šis viss ir paveikts pašu spēkiem. “Gan arhitekti, gan konstruktori, gan būvnieki un arī idejas autori ir jelgavnieki, un zīmīgi, ka arī atklāšanas koncertā uzstājas jelgavnieki“, tā A. Rāviņš, norādot, ka jebkurš organisms prasa savu aprūpi un sapratni, jaunā koncertzāle nav izņēmums, aicinot ikvienu būt akurātam pret jauno celtni.

Jāpiebilst, ka koncertzāles “Mītava” atklāšanā izskanēja arī divi pirmatskaņojumi. Latvijas pirmatskaņojumu piedzīvoja Karla Montero “Koncerts klavierēm un orķestrim”, kā arī šajā vakarā tika pirmatskaņoti divi fragmenti no rudenī gaidāmā Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes bermontiādes simtgadei veltītā jaundarba “Kā ābeļdārzs, tu, brīvība”, kurus atskaņoja Jelgavas kamerorķestris, grupa “Spīgo” meiteņu un solisti jelgavnieki – I.Leilands, K.Bindre, M.Buškevica un U.Timma. Jāpiebilst, ka šī darba pirmizrāde Jelgavas kultūras namā notiks 23. novembrī.

Jāatgādina, ka šajā vasarā brīvdabas koncertzālē “Mītava” Pasta salā noslēdzās unikālās jumta konstrukcijas būvniecības darbi, paplašinot Jelgavas perspektīvas brīvdabas kultūras notikumu rīkošanai un radīšanai. Tā ir lielākā šāda veida būve Baltijā. Unikālajai jumta konstrukcijai, kas atgādina Lielupes krastā izskalotu gliemežvāku, izmantota lielizmēra liekti līmēta koksne ar vienlaidu garumu līdz 60 metriem, bet kopumā estrādes jumta būvniecībā izmantoti aptuveni 530 kubikmetri koksnes. Koncertzāles amfiteātrī ir 700 stacionārās sēdvietas un iespēja izvietot vēl 500 papildkrēslus.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē