28.2 °C, 1.7 m/s, 54.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiIzsludina pieteikšanos izgudrojumu un inovāciju izstādei “Minox Zemgale 2020”
Izsludina pieteikšanos izgudrojumu un inovāciju izstādei “Minox Zemgale 2020”
06/07/2020

Lai veicinātu izgudrotājdarbību Latvijā un sekmētu izgudrojumu reālu ieviešanu dzīvē, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) sadarbībā ar Latvijas Izgudrotāju biedrību, “CONNECT Latvija” un Latvijas Zinātņu akadēmiju un LLU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļu 5. septembrī Jelgavā, Pasta salā festivāla “Mehatrons 2020” gaitā organizē izgudrojumu un inovāciju izstādi “Minox Zemgale 2020”. Izsludināta izstādes dalībnieku pieteikšanās, aicinot piedalīties gan jaunos, gan jau pieredzējušus izgudrotājus, kuri vēlētos prezentēt savus izgudrojumus.

Inovāciju izstādē piedalīties aicināts ikviens, kam ir kāds izgudrojums. Dalībai nav ne vecuma, ne arī citu ierobežojumu. Izgudrojumu un inovāciju izstādes “Minox Zemgale 2020” dalībniekiem būs iespēja piedalīties arī konkursā. Uzvarētāji tiks noteikti, ņemot vērā apmeklētāju balsojumu.

 

Pieteikumā vēlams norādīt dalībnieku vārdus, uzvārdus, izgudrojuma nosaukumu un tā īsu aprakstu. Ja tādas plānotas, pieteikumā jāietver arī apmeklētājiem paredzētās aktivitātes, piemēram, konkursi vai praktiska darbība. Kā arī pieteikumā jānorāda, cik liela platība nepieciešama dalībniekiem (kvadrātmetros) un vai nepieciešams elektrības pieslēgums (norādot jaudu). 

Pieteikumi jānosūta uz e-pasta adresi liga.mikelsone@zrkac.jelgava.lv.

 

Iedvesmai rīkotāji piedāvā arī dažādus pieteikumu piemērus:

  • “Mamma redz, ka viņas mazākā meitiņa, krāsojot bilžu grāmatu, izmanto neredzētu, jaunu paņēmienu šī darba veikšanai. Kopā ar meitu, mamma piedāvā šo jauno paņēmienu izstādei”;
  • “Students, klausoties profesora lekciju par kādu problēmu, iedomājas pieminētās problēmas pilnīgi jaunu, līdz šim neizmantotu risinājumu”;
  • “Mazdēls spēlējas ar vectēva garāžā atrastu vecu ierīci, kurai viņš ir pielicis citu detaļu tā, ka izveidojas pilnīgi jauna pielietojuma instruments. Vectēvs kopā ar mazdēlu piedalās izgudrojumu izstādē kā izgudrojuma līdzautors sava mazdēla-autora izgudrojuma demonstrēšanā”.

 

Foto un informācija: Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs