26.6 °C, 5 m/s, 48.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIzsludināta pieteikšanās Latvijas mazākumtautību festivālam Jelgavā
Izsludināta pieteikšanās Latvijas mazākumtautību festivālam Jelgavā
20/03/2021

14. augustā Jelgavā iecerēts Latvijas mazākumtautību festivāls “Zeme zied”, kura plašajā kultūras norišu programmā aicināti piedalīties mazākumtautību mākslinieciskie kolektīvi, individuālie izpildītāji un amatu meistari – savas tautas tradicionālā kultūras mantojuma kopēji visā Latvijā, informē pašvaldības iestādē “Kultūra”. Dalībnieku pieteikšanās ilgst līdz 31. maijam.

Festivālu rīko Kultūras ministrija un Jelgavas pilsēta sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, lai popularizētu un attīstītu Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tradicionālās kultūras mantojumu, mudinātu mazākumtautību iedzīvotājus izprast savas kultūras nozīmi Latvijas kultūrvidē un sekmētu starpkultūru mijiedarbību. Augustā plānotais festivāls iezīmēs pusceļu uz XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem 2023.gadā, kam gatavojas arī mūsu mazākumtautību mākslinieciskie kolektīvi.

 

Izceļot katras kultūras nozīmīgumu un unikalitāti, festivāla mākslinieciskā koncepcija “Zeme zied” ir veidota, aptverot divus raksturojošos lielumus. Viens no tiem ir zeme, kas iekodēts ne tikai mūsu valsts pamatvērtībās un kultūrā, bet arī vārdā Zemgale. Zeme vieno neatkarīgi no tautas, bet Zemgale ir mūsu maizes klēts ar auglīgāko un ziedošāko zemi. Auglīgā zeme sniedz ne tikai pamatvērtības un patvērumu, bet arī visu, kas saistīts ar tautu tradīcijām un krāšņām vērtībām, jo zeme zied.

 

Ja epidemioloģiskā situācija valstī būs labvēlīga, pasākuma aktivitātes notiks 14. augustā visas dienas garumā Jelgavas pilsētā ar svētku kulmināciju – lielkoncertu “Saules dziesmu audeklā” – Brīvdabas koncertzālē “Mītava”. Līdz 31. maijam mazākumtautību mākslinieciskie kolektīvi, individuālie izpildītāji un amatu meistari aicināti pieteikties dalībai festivālā – Dienas koncertprogrammā, Garīgās mūzikas koncertā, tautas lietišķās mākslas izstādē, meistarklasēs, radošajās darbnīcās, nacionālo virtuvju prezentācijās un tautastērpu skatē.

 

Festivālam var pieteikties Latvijas mazākumtautības mākslinieciskais kolektīvs vai Latvijas mazākumtautību nevalstiskā organizācija, kura noteiktajā laikā iesniegusi pieteikuma anketu vai anketas un kura dalību festivālā ir apstiprinājuši rīkotāji. Kā arī kolektīvs atbilst visiem atlases kritērijiem – pieteiktais skaņdarbs atbilst koncerta programmai  un iekļaujas kopējā koncerta koncepcijā, savdabīgums un skatuves kultūra, kā arī tradicionālo vai stilizēto, skatuves estētikai atbilstošo tērpu esamība. Plašāka informācija NOLIKUMĀ. Turpat pieejamas arī pieteikuma anketas.

 

Pieteikumi Dienas koncertprogrammai, Garīgās mūzikas koncertam, tautas lietišķās mākslas izstādei un amatnieku gadatirgum iesniedzami elektroniski mājaslapā www.festivali.jelgava.lv, bet radošajām darbnīcām, Nacionālo virtuvju prezentācijai, tautastērpu skatei, aizpildot pieteikuma anketu un nosūtot to uz sip@dome.jelgava.lv.

 

 

Foto un informācija: pašvaldības iestāde “Kultūra”