26.9 °C, 2.3 m/s, 60.6 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaIzsludināts konkurss skolēniem par atziņām, mācoties attālināti
Izsludināts konkurss skolēniem par atziņām, mācoties attālināti
27/03/2021

Lai noskaidrotu skolēnu redzējumu par to, kas attālinātās mācīšanās laikā ir grūts un kas patīkams, vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” izsludina skolēnu atziņu konkursu  “Mācos pats!”. Konkursa galvenā balva – jauni portatīvie datori.

Atziņu konkursā aicināti piedalīties 1. līdz 12. klašu skolēni. Galvenais uzdevums – dalīties atziņās un pārdomās par attālināto mācīšanos, akcentējot gan izaicinājumus, gan ieguvumus. Atziņas konkursam var iesniegt formātā pēc savas izvēles, piemēram, rakstveidā, video vai audio formātā, kā foto galeriju, zīmējumu, kolāžu vai citā radošā formātā.

 

Ierosmei konkursa organizatori piedāvā dažādus jautājumus, uz kuriem bērni un jaunieši var sniegt atbildes, gatavojot savas atziņas: vai un kā mainījušies mācību uzdevumi, attiecības ar skolotājiem, vienaudžiem; kā tu jūties šajā posmā; vai tas ir nesis jaunatklājumus arī par tevi pašu;  vai attālinātajās mācībās ir kas tāds, ko ieteiktu saglabāt arī turpmāk; kas attālinātās mācīšanās laikā ir visgrūtākais; kā tiek organizēts dienas režīms; kas pietrūkst un kas nepavisam nepietrūkst? Tāpat skolēni lūgti pabeigt teikumu: “Ja man par attālinātās mācīšanās periodu būtu kāds jāapbalvo, tas būtu…”, mudinot bērnus un jauniešus attālinātās mācīšanās laikā novērtēt pašiem sevi vai cilvēkus, kas ir bijuši nozīmīgs atbalsts mācībās.

 

Kā skaidro organizatori, konkurss palīdzēs izzināt skolēnu sajūtas un noskaņojumu attālinātās mācīšanās laikā – ieguvumus, grūtības, rastos risinājumus, tāpēc konkursā aicināti iesaistīties arī skolotāji un klašu audzinātāji. Skolotāji aicināti par šo konkursu informēt klasi – konkursa darbs var tikt integrēts arī mācību procesā, piemēram, latviešu valodas stundā, teātra mākslā vai kā saliedējošais darbs klases stundas laikā. Tāpat skolotāji klases vai aktīvo skolēnu grupas ietvaros aicināti organizēt iesniegto darbu pirmreizējo izvērtēšanu, individuāli vai kopā ar klasi vienojoties par tiem 1 – 3 darbiem, kurus iesniegt tālākai vērtēšanai konkursa organizatoram. Balvas gaidāmas arī skolotājiem – trīs dāvanu kartes 150 eiro vērtībā “Jāņa Rozes grāmatnīcā”.

 

Konkursā iesniegtos darbus vērtēs ekspertu žūrija. Katrā klašu grupā – 1.-4., 5.-9. un 10.-12. – tiks noteikts viens uzvarētājs, kurš saņems galveno balvu – portatīvo datoru “Dell Vostro 3501”. Gaidāmas arī veicināšanas balvas. Konkursa organizētāji novērtēs arī skolotāju ieguldījumu, apbalvojot katra uzvarētāja atbildīgo skolotāju vai klases audzinātāju.

 

Konkursu organizē vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” iniciatīvas “Mācos pats!” gaitā, ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu. Konkursā var piedalīties ikvienas izglītības iestādes 1. līdz 12. klases skolēns un skolotājs. Skolēnu radošie darbi jāiesūta uz e-pastu fonds@mammamuntetiem.lv līdz 16. aprīlim. Konkursa uzvarētāji tiks izziņoti 27. aprīlī. Visi dalībnieki aicināti iepazīties ar konkursa nolikumu vietnē www.macospats.lv.

 

 

Foto un informācija: www.macospats.lv