16.3 °C, 1.2 m/s, 91.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIzstāde ar sapni par fotostāstu apkopojumu grāmatā
Izstāde ar sapni par fotostāstu apkopojumu grāmatā
08/11/2018

Līdz 29. novembrim Jelgavas kultūras namā apskatāma Dzintras Žvagiņas fotoprojekta izstāde “Jelgavnieki 1918-2018”. Divu gadu laikā, īstenojusi pašas izlolotu projektu, fotostāstos iemūžinot vairāk nekā simts jelgavnieku – katru kā simbolu vienam Latvijas gadam.

Fotoprojekts sākotnēji tika iecerēts kā dāvana Jelgavai un Latvijai valsts simtgadē, taču māksliniece sapratusi, ka patiesībā tā ir dāvana pašai sev – katrs projekta gaitā sastaptais cilvēks iemācījis ko jaunu. Kopā smiets, raudāts un dziedāts. Tiekoties ar fotogrāfijās iemūžinātajiem cilvēkiem, atklājies, kā katrs cilvēks tiek galā ar savām dzīves problēmām. Cilvēki tika fotogrāfēti vidē, kur viņi jūtas ērti – mājās, darbā vai, ja kāds nav vēlējies tik tuvu pielaist, pilsētā.

 

02.jpg

 

Līdz šim kopumā pabeigti 120 fotostāsti, taču idejas autore norāda, ka ir vēl personības, ko viņa uzrunājusi, bet nav paguvusi nofotografēt, tādēļ tuvākajā laikā fotoprojekts tiks papildināts.

 

06.jpg

 

Projekta autore stāsta, ka cilvēki līdz viņai nonākuši dažādi – kādu bija ievērojusi viņa pati, kādu ieteica draugi, paziņas vai paši projekta dalībnieki. Vidēji vienam cilvēkam Dz.Žvagiņa veltījusi astoņas stundas – došanās uz tikšanās vietu, fotografēšana, saruna, informācijas apkopošana, bilžu apstrāde –, bet šo divu gadu gaitā, īstenojot projektu, ar automašīnu nobraukti aptuveni 5000 kilometri. Izstādes atklāšanā bija klāt daudzi no bildēs iemūžinātajiem cilvēkiem.

 

Jāpiebilst, ka izstāde veidota pēc ģimenes albuma koncepcijas – tā lapās atrodamas dažādas bildes un dažādi stāsti, kas pierakstīti zem tām.

 

Dz.Žvagiņas sapnis ir šos fotostāstus apkopot grāmatā, un viņa noteikti to īstenos, ja izdosies piesaistīt līdzekļus.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē