16.9 °C, 1.6 m/s, 92.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiIzstādē iepazīstina ar Latvijas un NATO kaujas tehniku
Izstādē iepazīstina ar Latvijas un NATO kaujas tehniku
23/09/2020

23. septembrī līdz pulksten 15 Peldu ielas 7 stāvlaukumā pie LIAA Jelgavas biznesa inkubatora militāro mācību cikla “Namejs 2020” gaitā notiek militārās tehnikas un ekipējuma izstāde. Tās laikā ikviens var iepazīties ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājinieku brigādes un Zemessardzes bataljona ekipējumu un militāro tehniku, kā arī apskatīt NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas tehniku.

“Piedalāmies mācībās Latvijā, lai trenētu NATO spēku savstarpējo sadarbību, veicot šeit kopīgas aktivitātes, kā arī parādītu Latvijas iedzīvotājiem, ka esam gatavi sniegt savu atbalstu, ja šāda situācija rastos. Mūsu aktivitātes paredz arī šādas satikšanās ar civiliedzīvotājiem, lai varam parādīt un pastāstīt, kā un kāpēc strādājam,” informē Spānijas bruņoto spēku kapteinis Hoakins Barko. Līdzās Latvijas karavīru kaujas tehnikai interesenti var apskatīt arī NATO tankus no Spānijas un Itālijas, kas ir neliela daļa no paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas tehnikas, kas piedalās mācībās.

 

Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls “Namejs 2020” līdz 15. oktobrim norisinās visā Latvijā, tostarp Jelgavas teritorijā. Mācības notiek, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmā. Cikla uzdevumi ir izvērtēt un pilnveidot Bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām, Iekšlietu ministrijas struktūrām un pašvaldībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, kā arī pārbaudīt un pilnveidot gaisa un sauszemes operāciju integrācijas procedūras. Cikla “Namejs 2020” gaitā aizvadītas arī Zemessardzes mācības “Zobens 2020”, kurās piedalījās Jelgavā bāzētais Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons. Vairāk par zemessargu mācībām ŠEIT.

 

Sakarā ar izstādes norisi 23. septembrī Peldu ielas stāvlaukums iedzīvotāju automašīnu novietošanai nav pieejams. Iedzīvotāji aicināti ar izpratni izturēties, redzot karavīru, zemessargu un militārās tehnikas pārvietošanos pilsētā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē