18.5 °C, 2.7 m/s, 65.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaIzstrādāta animācijas filma “Augt dižam Zemgalē”
Izstrādāta animācijas filma “Augt dižam Zemgalē”
02/05/2021

Zemgales plānošanas reģions īstenojis ieceri radīt multiplikācijas filmu “Augt dižam Zemgalē”, kas vēsta par dižām Zemgalē dzimušām un augušām personībām, kurām ir svarīga loma kā Latvijas vēsturē, tā arī mūsdienās, tostarp personībām, kas saistītas ar Jelgavu. Tās mērķgrupa ir skolu vecuma bērni no 1. līdz 4. klasei, taču interesanti būs ikvienam, kurš vēlas labāk iepazīt Zemgali un tās vēsturi.

Kā informē Zemgales plānošanas reģionā, zīmētā filma “Augt dižam Zemgalē” radīta ar mērķi palielināt Zemgales reģiona kultūras pievilcības un reģionālās piederības sajūtu, atgādināt un apzināt, ka no Zemgales nāk ievērojami cilvēki, kas ar savu darbu un sasniegumiem ir atstājuši būtisku devumu literatūrā, politikā un citās nozarēs, kā arī mudināt interesentus apmeklēt to piemiņai izveidotos tūrisma objektus – mājas un muzejus.

 

Animācijas filmā redzami ievērojami grāmatu autori un viņu mājas Zemgalē – Vilis Plūdonis muzejā Bauskas novadā, Andrejs Upīts memoriāla mājā – muzejā Skrīveru novadā, Anna Brigadere muzejā “Sprīdīši” Tērvetē, Jānis Jaunsudrabiņš muzejā “Riekstiņi” Neretas novadā un Rainis muzejā “Tadenava” Jēkabpils novadā. Tāpat filmā tiek stāstīts par Latvijas valsts prezidentiem, kuru saknes atrodamas Zemgalē – Kārli Ulmani un piemiņas muzeju “Pikšas” Dobeles novadā, pirmo Latvijas valsts prezidentu – Jāni Čaksti un viņa mājām “Auči” Ozolnieku novadā, savukārt Alberts Kviesis un Gustavs Zemgals sastopams Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī. Ceļojumā pa apskates vietām zīmētajā filmā ved Jancis no “Baltās grāmatas”, Sprīdītis, Laimes lācis un citi literāri atpazīstami tēli.

 

Minētos objektus un ievērojamās personības scenārijā un animācijā ievērpusi māksliniece Taiga Zīle, kura veidojusi animāciju arī tādām labi zināmām multiplikācijas filmām kā “Zelta zirgs”, “Lote no Izgudrotāju ciema”, “Joka pēc alfabēts” un citām. Pie filmas kompozīcijas strādāja Renārs Zālītis, pie skaņu režijas – Andris Barons, mūziku komponēja Kristaps Krievkalns, bet producēja Vilnis Kalnaellis. Tāpat animācijā dzirdamas pazīstamas aktieru balsis, jo tēlus ierunājuši Kaspars Pūce, Juris Kalniņš, Sandra Kļaviņa un citi.

 

Animācijas filma izstrādāta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam Eiropas kaimiņattiecību instrumenta atbalstītā projekta ENI-LLB-1-108 “Nemateriālā kultūras un vietējās vēstures mantojuma saglabāšanas, pieejamības un attīstības veicināšana, uzlabojot kultūras tūrisma konkurētspēju Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā” (Rediscover the roots of regions) ietvaros. Projekta kopējais finansējums ir 1 031 590,97 eiro, tostarp Eiropas Savienības finansējums – 928 431,87 eiro.

 

 

Foto: kadrs no animācijas filmas

 

Informācija: Zemgales plānošanas reģions